Facebook Google+ Twitter

Udaremniony przemyt papierosów w Kaliszu i Zgorzelcu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-12-07 00:06

Ponad pół miliona sztuk papierosów w paczkach i 75 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili 5 grudnia funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej5 grudnia 2012r. w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu we współdziałaniu z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Koninie oraz pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej z Poznania przeprowadzili kontrolę posesji na terenie miejscowości Kawnice (powiat koniński). W trakcie tych czynności ujawniono prawie 400 000 sztuk papierosów różnych marek oraz 21 kilogramów krajanki tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej o szacunkowej łącznej wartości niemalże 200 000 zł. Zabezpieczone używki pochodziły z przemytu i miały trafić do dystrybucji na jedno z konińskich targowisk. Ich właścicielem okazał się 32 letni obywatel Armenii, który wraz z innym cudzoziemcem, 41 letnim obywatelem Ukrainy, przebywał na terenie przeszukiwanej posesji. Wyroby tytoniowe pozostają w dyspozycji Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zgorzelcu na jednej z posesji w Porajowie zabezpieczyli 150 000 sztuk papierosów i 20 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalne wyroby akcyzowe przechowywane były w garażu wynajmowanym przez osobę trzecią od właściciela posesji. Trwają ustalenia właściciela ujawnionego towaru.

 / Fot. Nadodrzański Oddział Straży GranicznejW okolicach Szczecina funkcjonariusze Straży Granicznej z tamtejszej Placówki podczas wspólnej służby z funkcjonariuszami Służby Celnej w jednym ze skontrolowanych samochodów osobowych ujawnili 34 kilogramy krajanki tytoniu porcjowane w 68 woreczków foliowych po pół kilograma każdy. To dokąd miał trafić uszykowany towar wskaże wszczęte postępowanie. Do posiadania towaru przyznał się jeden z Polaków poruszających się skontrolowanym samochodem.

W wyniku wprowadzenia na polski obszar celny ujawnionych wyrobów tytoniowych w ilości ponad pół miliona sztuk papierosów i 75 kilogramów krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy skarbowej Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości około 380 000 złotych z tytułu uszczupleń celno – podatkowych.

Materiał prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.