Facebook Google+ Twitter

Udawał agenta ABW i łapał przestępców. Grozi mu 5 lat więzienia

Młody zgierzanin próbował podszywać się pod funkcjonariusza ABW. Posiadał koszulkę z logo agencji oraz podrobioną legitymację. Udało mu się zatrzymać kilku przestępców. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat więzienia.

24-letni mieszkaniec Zgierza podawał się za funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Posiadał fałszywe dokumenty i koszulkę z logo ABW. Jak twierdzą śledczy, młody mężczyzna od września 2007 r. do listopada ubiegłego roku zdążył kilkanaście razy podać się za funkcjonariusza ABW w różnych instytucjach samorządowych i państwowych. Zdarzało się, że udało mu się zatrzymać przestępcę i przekazać go w ręce policji.

Prokuratura podaje, że m.in. zatrzymał pijanego rowerzystę okazując fałszywą legitymację oraz osoby podejrzewane o kradzieże na terenie sklepów. Innym razem udało mu się zwerbować nielegalnego handlarza alkoholem, by został jego informatorem. W ten sposób zbierał dane dotyczące świata przestępczego.

Jak podaje RMF24.pl, pomysłowy zgierzanin podał się także za agenta ABW w urzędzie, w którym chciał przyspieszyć wyrobienie dowodu osobistego. Tam również zatrzymał podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Rzecznik łódzkiej prokuratury - K. Kopania powiedział: "Mężczyzna był świadkiem rozmowy między urzędnikami, którzy mieli wątpliwość związaną z podrobieniem dokumentu przez interesanta. Zadeklarował wtedy, że jest funkcjonariuszem ABW, zatrzymał tę osobę i przekazał ją w ręce policji".

Młody mężczyzna posługiwał się podrobioną legitymacją nawet wobec straży miejskiej gdy miał odpowiedzieć za wykroczenie. Podał się za agenta ABW nie tylko w banku, by móc uzyskać informacje na temat stanu konta, ale także w więzieniu, gdzie chciał odbywać praktyki jako agent.

W końcu wpadł. Zatrzymano go po tym jak w jednostce wojskowej w Zgierzu, podał się za funkcjonariusza ABW chcąc przyspieszyć przeniesienie jednego z żołnierzy do Służb Specjalnych. Wtedy zatrzymali go prawdziwi agenci ABW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ad Rem
  • ad Rem
  • 06.04.2012 20:33

O kurcze , tyle roboty na darmo !

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 06.04.2012 19:00

rutkowski nr 2

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wielkanocna1
  • Wielkanocna1
  • 06.04.2012 17:15

Polska to jest takie cudny kraj,że można tu być kim się tylko chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż trudno uwierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.