Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24848 miejsce

Udawał agenta ABW i łapał przestępców. Grozi mu 5 lat więzienia

Młody zgierzanin próbował podszywać się pod funkcjonariusza ABW. Posiadał koszulkę z logo agencji oraz podrobioną legitymację. Udało mu się zatrzymać kilku przestępców. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu 5 lat więzienia.

24-letni mieszkaniec Zgierza podawał się za funkcjonariusza Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Posiadał fałszywe dokumenty i koszulkę z logo ABW. Jak twierdzą śledczy, młody mężczyzna od września 2007 r. do listopada ubiegłego roku zdążył kilkanaście razy podać się za funkcjonariusza ABW w różnych instytucjach samorządowych i państwowych. Zdarzało się, że udało mu się zatrzymać przestępcę i przekazać go w ręce policji.

Prokuratura podaje, że m.in. zatrzymał pijanego rowerzystę okazując fałszywą legitymację oraz osoby podejrzewane o kradzieże na terenie sklepów. Innym razem udało mu się zwerbować nielegalnego handlarza alkoholem, by został jego informatorem. W ten sposób zbierał dane dotyczące świata przestępczego.

Jak podaje RMF24.pl, pomysłowy zgierzanin podał się także za agenta ABW w urzędzie, w którym chciał przyspieszyć wyrobienie dowodu osobistego. Tam również zatrzymał podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Rzecznik łódzkiej prokuratury - K. Kopania powiedział: "Mężczyzna był świadkiem rozmowy między urzędnikami, którzy mieli wątpliwość związaną z podrobieniem dokumentu przez interesanta. Zadeklarował wtedy, że jest funkcjonariuszem ABW, zatrzymał tę osobę i przekazał ją w ręce policji".

Młody mężczyzna posługiwał się podrobioną legitymacją nawet wobec straży miejskiej gdy miał odpowiedzieć za wykroczenie. Podał się za agenta ABW nie tylko w banku, by móc uzyskać informacje na temat stanu konta, ale także w więzieniu, gdzie chciał odbywać praktyki jako agent.

W końcu wpadł. Zatrzymano go po tym jak w jednostce wojskowej w Zgierzu, podał się za funkcjonariusza ABW chcąc przyspieszyć przeniesienie jednego z żołnierzy do Służb Specjalnych. Wtedy zatrzymali go prawdziwi agenci ABW.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ad Rem
  • ad Rem
  • 06.04.2012 20:33

O kurcze , tyle roboty na darmo !

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 06.04.2012 19:00

rutkowski nr 2

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wielkanocna1
  • Wielkanocna1
  • 06.04.2012 17:15

Polska to jest takie cudny kraj,że można tu być kim się tylko chce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aż trudno uwierzyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.