Facebook Google+ Twitter

Udawał dziennikarza śledczego i wyłudzał pieniądze

Tomasz M. ma na swoim koncie dwa oszustwa. W obu przypadkach działał tak samo. Informował właściciela sklepu, że jest dziennikarzem śledczym i sfilmował ukrytą kamerą, jak w sklepie doszło do sprzedaży alkoholu osobie nieletniej.

 / Fot. Alina ZienowiczTomasz M. nagrywał ukrytą kamerą jak podstawiony przez niego nieletni mężczyzna dokonuje zakupu alkoholu. Po przedstawieniu nagranego materiału jednemu z właścicieli sklepu, ten zgodził się zapłacić oszustowi żądane 5 tys., obawiając się utraty koncesji.

Jednak nie doszło do przekazania całej kwoty - na uiszczenie pozostałej gotówki mężczyźni umówili się na następny dzień. Zajście wzbudziło niepokój sklepikarza i postanowił o wszystkim poinformować policję. Był także gotowy ponieść wszelkie konsekwencje, wiążące się ze sprzedażą alkoholu nieletniemu.

Policjanci z Woli zorganizowali zasadzkę w miejscu, gdzie miało nastąpić przekazanie pieniędzy. Zatrzymali 33-letniego Tomasza M. oraz 17-letniego Rafała G. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy. Jak ustalili policjanci, zatrzymani w ten sam sposób usiłowali wyłudzić pieniądze jeszcze od innego właściciela sklepu.

Tomasz M. i Rafał G. usłyszeli po dwa zarzuty oszustwa. Na razie zastosowano wobec nich dozór policyjny. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo policja sprawdza, czy nie dopuścili się innych podobnych przestępstw.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu! Przerwano brutalnie tak pięknie zapowiadająca się karierę. To był - "wnuczku" kolejny pomysł na samozatrudnienie i znowu bezrobocie wzrosło o dwóch takich... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po przeczytaniu tytułu miałem wrażenie, że artykuł to będzie poradnik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.