Udinese liderem, Inter traci punkty w Genui

Po ósmej kolejce we włoskiej Serie A zaszła zmiana na pozycji lidera. Inter Mediolan stracił pierwsze miejsce w tabeli, na rzecz Udinese Calcio. Trzecie miejsce zajmuje SSC Napoli. Wszystkie trzy zespoły mają po 17 punktów.

Logo Serie A / Fot. Uefa.comW derbach Turynu Juventus pokonał AC Torino. W pierwszej połowie Juventus przeważał, jednak zwycięską bramkę zdobył dopiero w 48. minucie po strzale Amauriego. Po straconej bramce Torino przejęło inicjatywę, jednak nie zdołało przypieczętować tego bramką.

Przed ósmą kolejką jedynymi drużynami bez zwycięstwa były Reggina i Sampdoria. Oba zespoły przerwały jednak złą passę. Reggina po dwóch bramkach Bernardo Corradiego z rzutów karnych pokonała Lecce. Natomiast Sampdoria Genua również 2:0 wygrała z innym beniaminkiem Bologną, po golach Gennaro Delvecchio i Claudio Bellucciego.

W meczu zespołów z końca tabeli, Cagliarni Calcio zdobyło cenne trzy punkty w meczu z Chievo Werona. Dobry mecz w barwach Cagliari zaliczył Robert Acquafresca, zdobywca pierwszej bramki. Świetnie partnerował mu Michele Fini, który asystował przy pierwszej i zdobył drugą bramkę dla gospodarzy.

Porażki doznało Lazio, które dobrze rozpoczęło sezon, jednak w meczu z Napoli przegrało 0:1 po samobójczym trafieniu Sebastiano Silviglii. W kolejnym, meczu Siena zremisowała z Catanią 1:1. Gospodarze przeprowadzili w całym meczu wiele ataków, skutek bramkowy przyniosła jednak tylko jednak zakończona celnym strzałem, Emanuele Calaio. Cztery minuty później z karnego wyrównał Giuseppe Mascara i kibice Sienny nie mogli cieszyć się z zasłużonego w obliczu całego spotkania zwycięstwa.

Powoli poprawiają się nastroje w szeregach AC Milan. Zespół Carlo Ancelottiego nie pokazał wielkiego futbolu, Ronaldinho nie gra jeszcze na miarę możliwości, ale Milan ma jeszcze Kakę i to on strzelił zwycięską bramkę. Po zwycięstwie nad Atlantą Bergamo, Milan zajmuje czwarte miejsce w lidze.