Facebook Google+ Twitter

Udział Lwowa w Euro 2012 pod znakiem zapytania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-12 19:35

Udział Lwowa w Euro 2012 stoi pod znakiem zapytania. Aby UEFA wyraziła zgodę na rozgrywanie meczów w tym mieście, oprócz stadionu potrzebny jest nowy terminal lotniska. Tymczasem żaden inwestor nie jest zainteresowany partycypowaniem w jego budowie.

Konkurs został ogłoszony przez ukraińskie Ministerstwo Transportu w lipcu. Dziś minął termin składania ofert na budowę terminalu lwowskiego lotniska. Chętnych jednak nie było, dlatego w piątek resort zastanowi się, co dalej robić z tym problemem. Orientacyjna kwota inwestycji miała wynosić ponad miliard hrywien, czyli około 400 milionów złotych. Inwestor miał otrzymać prawo do zarządzania terminalem.

Zgodnie z decyzją UEFA podjętą w maju w Bukareszcie, Lwów powinien do końca lipca rozwiązać kwestię finansowania modernizacji lotniska, a do 31 października udowodnić, że nowy port lotniczy będzie w stanie przyjąć co najmniej 19 tysięcy pasażerów dziennie.

UEFA rozważa organizację Euro 2012 we Lwowie, Charkowie i Doniecku. Mistrzostwa na pewno mają się odbyć w ukraińskiej stolicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.