Facebook Google+ Twitter

UE: 52 proc. chińskich produktów jest niebezpieczne dla zdrowia

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-17 14:43

Ponad połowa niebezpiecznych produktów, wycofanych z unijnego rynku w ubiegłym roku została wyprodukowana w Chinach. 2% wadliwego towaru pochodziło z Polski. Takie są wnioski z raportu Komisji Europejskiej, która informuje, że każdego roku, coraz więcej niebezpiecznych produktów jest konfiskowanych na terenie Unii.

Po niedawnym, masowym wycofywaniu z rynku chińskich produktów, import z Państwa Środka jest poddawany w Unii szczegółowym kontrolom. Raport Komisji stwierdza, że 52 proc. chińskich produktów zostało uznanych za niebezpieczne dla zdrowia. Najczęściej wycofywane z rynku są zabawki, zawierające na przykład substancje toksyczne, albo małe magnesy - mówi ekspert Komisji Europejskiej Adam Romanowski.

Wśród wycofanych produktów są też tostery metalowe, czajniki, żelazka, który nie przeszły testów, a także rowerowy fotelik dla dzieci, który można bardzo łatwo odpiąć.

W ubiegłym roku wycofano ponad 1600 produktów. Liczba ta wzrosła o ponad połowę w porównaniu z 2006 rokiem. Komisja Europejska uważa, że to wynik lepszej współpracy krajów członkowskich, które informują się o wykrytych niebezpiecznych produktach.

BPłomecka/magos

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.