Facebook Google+ Twitter

UE chce bardziej zrównoważonych stosunków z USA

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-03 19:45

Europejscy ministrowie spraw zagranicznych spotkali się w Marsylii, by przygotować list, który zostanie skierowany do następcy George'a Busha.

Na konferencji prasowej po spotkaniu w pałacu Pharo z dziennikarzami spotkali się między innymi minister spraw zagranicznych Francji Bernard Kouchner, szef europejskiej dyplomacji Javier Solana, a także komisarz Benita Ferrero-Waldner, odpowiadająca za stosunki zewnętrzne Unii.

Bernard Kouchner powiedział, że „świat zmienił się, ponieważ zauważono, że jeden tylko kraj, choć pozostanie on bardzo wielkim krajem, nie może sam zajmować się problemami świata". Francuski minister podkreślił, że „Unia Europejska wzmocniła się". Koucher czynił w ten sposób aluzję do aktywności Europy w związku z konfliktem gruzińskim oraz z kryzysem finansowym. Bardziej „zrównoważonych" stosunków między Europą a Ameryką domagała się również Benita Ferrero-Waldner.

Celem spotkania w Marsylii było wypracowanie wspólnego stanowiska Europy odnośnie nowego partnerstwa między obu brzegami Atlantyku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.