Facebook Google+ Twitter

UE chce wprowadzić spis pasażerów feralnych lotów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-10 16:00

Unia Europejska chce, by przewoźnicy szybciej informowali o ofiarach katastrof lotniczych. Chodzi o zweryfikowaną listę pasażerów, którzy lecieli feralnym samolotem - tak, by rodziny nie musiały czekać zbyt długo na ważną wiadomość. Unijni ministrowie transportu mają jutro uzgodnić projekt przepisów w tej sprawie.

Nakaz szybkiego weryfikowania informacji o pasażerach pozwoli uniknąć takich sytuacji, jak ta z Madrytu sprzed dwóch lat. W katastrofie samolotu linii Spanair zginęło ponad 150 osób. Rodziny musiały wtedy czekać prawie 6 godzin na dokładną listę pasażerów i informacje, czy ich bliscy byli rzeczywiście na pokładzie.
Rzeczniczka Komisji Europejskiej Helen Kearns powiedziała, że takich przypadków, kiedy linie lotnicze zwlekały z podaniem dokładnych informacji o pasażerach, było więcej.-Jest więc oczywiste, że ta sprawa musi być uregulowana. Komisja zaproponowała, by w ciągu godziny od katastrofy przewoźnicy mieli dokładną listę pasażerów - dodała rzeczniczka.

Tymczasem wielu europejskich przewoźników tłumaczy, że godzina to za mało, by możliwe było dokładne zweryfikowanie informacji o osobach lecących samolotem, który uległ katastrofie. Mówi się, że unijne kraje są gotowe wydłużyć ten czas i uzgodnić, że linie lotnicze będą miały obowiązek przekazywania sprawdzonej listy pasażerów w ciągu dwóch godzin.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.