Facebook Google+ Twitter

"UE i Rosja są sobie wzajemnie potrzebne"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-27 15:31

Lech Kaczyński będzie dzisiaj rozmawiał z unijną komisarz do spraw stosunków zagranicznych Benitą Ferrero-Waldner o sytuacji w Gruzji. Poruszy także sprawę niedzielnego incydentu z jego udziałem.

Składająca wizytę w Polsce komisarz powiedziała, że sprawa jest bardzo delikatna, a Bruksela potrzebuje więcej szczegółów, by ocenić co tak naprawdę stało się w Gruzji. Podkreśliła też, że na relacje Unia-Rosja należy patrzeć pragmatycznie, gdyż obie strony są sobie wzajemnie potrzebne.

Pytana o perspektywę członkostwa we Wspólnocie takich krajów jak Ukraina i Gruzja, Benita Ferrero-Waldner odpowiedziała, że na razie nie ma o tym mowy. Zastrzegła jednocześnie, że Bruksela ma przygotowany program wsparcia dla tych krajów w ramach polityki sąsiedztwa.

W programie wizyty unijnej komisarz do spraw stosunków zagranicznych Benity Ferrero-Waldner są spotkania z prezydentem, premierem, szefem dyplomacji oraz marszałkiem Sejmu. Wieczorem Benita Ferrero-Waldner weźmie udział w posiedzeniu połączonych komisji spraw zagranicznych Sejmu i Senatu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.