Facebook Google+ Twitter

UE popiera nowego premiera Nepalu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-27 09:08

Dyplomaci Unii Europejskiej akredytowani w Nepalu wyrazili poparcie dla nowego premiera tego kraju Madhava Nepala. Unia Europejska od dawna działa na rzecz stabilizacji i kontynuacji procesu pokojowego w tym kraju.

Podczas spotkania z nowym premierem Nepalu dyplomaci unijni wskazali trzy zasadnicze kierunki potrzebnych - ich zdaniem - działań. Po pierwsze jest to doprowadzenie do końca procesu pokojowego, po drugie- uchwalenie nowej konstytucji, która będzie zgodna z oczekiwaniami społeczeństwa, po trzecie- stworzenie warunków dla rozwoju ekonomicznego i infrastrukturalnego odpowiadającego potrzebom mieszkańców kraju.

Nowy premier Nepalu zapewnił, iż rząd koalicyjny, który zostanie utworzony w najbliższym czasie, dołoży wszelkich starań, by w proces transformacji ustrojowej Nepalu włączone były wszystkie siły polityczne.

Madhav Nepal został premierem kraju kilka dni temu po upadku rządu maoistycznego, który sprawował władzę przez dziewięć miesięcy. Maoiści przeszli do opozycji. Część komentatorów obawia się, że może to doprowadzić do zahamowania procesu pokojowego w Nepalu. Jutro mija pierwsza rocznica obalenia w Nepalu monarchii i proklamowania republiki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.