Facebook Google+ Twitter

UE przyjmie wspólną deklarację, która ma uspokoić rynki finansowe

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-07 07:24

Giełdy na świecie spadają, kryzys coraz bardziej ogarnia stary kontynent, a Unia Europejska przyjmuje wspólną deklarację, która ma uspokoić rynki finansowe i zapewnić ich stabilność. O tym jak zapobiec kryzysowi będą dziś rozmawiać w Luksemburgu ministrowie finansów 27 krajów.

Deklaracja przygotowana przez Francję, kierującą pracami Unii jest ogólna i nie zawiera żadnych nowych pomysłów. „Wszystkie rządy mówią Europejczykom, że są zjednoczone i zdeterminowane" - głosi dokument. Ale każdy kraj sam będzie podejmował decyzje, w jaki sposób zapewnić stabilność systemu finansowego. Upadł bowiem pomysł utworzenia funduszu dla banków zagrożonych bankructwem, wzorowanego na amerykańskim planie.

Dziś ministrowie finansów będą rozmawiać o tym jak zapobiec kryzysowi. W programie jest też dyskusja o kontrowersyjnych przepisach dotyczących nadzoru nad sektorem ubezpieczeniowym. Warszawa sprzeciwia się proponowanej dyrektywie. Obawia się, że w razie kryzysu, kapitał zebrany ze składek w Polsce, będzie przekazywany do zagranicznych oddziałów. Jej zdaniem, dzięki nowym przepisom, państwa, gdzie mieszczą się siedziby dużych instytucji finansowych, otrzymają zbyt wielką kontrolę nad międzynarodowymi grupami ubezpieczeniowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.