Facebook Google+ Twitter

UE stawia warunki Ukrainie. Będzie umowa, jeśli zostanie uniewinniona

Unia Europejska uzależnia podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą od uniewinnienia Julii Tymoszenko lub umożliwienia jej wyjazdu za granicę.

 / Fot. Premier.gov.ru, CC 3.0Była premier musi wyjechać na leczenie do Niemiec - taki warunek postawiła Unia Europejska Ukrainie. Jeśli kraj nie wyśle Tymoszenko za granicę, UE nie podpisze umowy stowarzyszeniowej. Ukraina ma 3 tygodnie na podjęcie odpowiednich kroków - kobieta musi trafić do kliniki do 18 listopada.

Nie wszyscy politycy unijni uważają, że tylko ten warunek powinien zostać spełniony, aby można było przystąpić do działania. Niektórzy sądzą, że Tymoszenki powinna najpierw zostać uniewinniona - informuje wp.pl.

Do problemu byłej premier Ukrainy odniósł się także Bronisław Komorowski podczas otwarcia spotkania Europejskiej Grupy Komisji Trójstronnej. Prezydent powiedział, że władze Ukrainy powinny jak najszybciej wysłać Tymoszenko za granicę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pani Tymoszenko nie wyjedzie z Ukrainy póki trwają sprawy przeciwko niej , powiedział prokurator .Nie zgadzam się też z naszym prezydentem .
Nie wiem już na czym bardziej zależy Unii , na uwolnieniu Julii czy integracji z Ukrainą ?
Tymoszenko zapowiedziała ,że wystartuje w wyborach 2015 r .Janukowycz tym bardziej jej nie wypuści .
Czy Julia Tymoszenko jest całkiem niewinna ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widać wyraźnie brak argumentów u obrońców Tymoszenko, natomiast aż nadto widać jak UE łatwo chce szarogęsić się na terenie innych suwerennych państw. Przecież jest to normalny - choć "szlachetny" - szantaż w obronie człowieka kiedyś rządzącego.

Wielu europejskich aktualnie rządzących chce zbudować sobie ewentualne poparcie w przyszłości, bo to nigdy nic nie wiadomo... kiedy lud dobierze się do d... takiego dzisiejszego decydenta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.