Facebook Google+ Twitter

UE szuka nowych Młodych Gwiazd Dziennikarstwa

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-02-02 13:26

EYJA 2010 to już trzecia edycja konkursu, w której nagrodzeni zostaną najlepsi młodzi dziennikarze europejscy zajmujący się problematyką rozszerzenia UE.

Konkurs zachęca dziennikarzy i studentów dziennikarstwa w wieku 17-35 lat do poszerzenia swoich horyzontów. Mają oni szanse na przedstawienie rozszerzenia Unii Europejskiej w sposób twórczy i prowokujący do myślenia. Konkurs potrwa do 28 lutego 2010. Prace nadsyłać mogą obywatele krajów członkowskich, krajów kandydujących do członkostwa, krajów będących potencjalnymi kandydatami do członkostwa oraz obywatele Islandii. Teksty prasowe lub publikowane w internecie oraz materiały radiowe muszą ukazać się pomiędzy 1 października 2007 a 28 lutego 2010.

W każdym z 36 krajów zwycięzcą zostania jedna osoba. Nowym elementem w tegorocznej edycji konkursu są nagrody specjalne - międzynarodowe jury wybierze trzy najlepsze zgłoszenia w następujących kategoriach: „Nowatorstwo”, „Najlepsze badanie” i „Najlepszy styl dziennikarski”. Każdy z trójki laureatów Nagrody Specjalnej otrzyma wycieczkę kulturalną do stolicy europejskiej, którą sam wybierze.

„Trzecia edycja konkursu o Europejską Nagrodę dla Młodych Dziennikarzy po raz kolejny nagrodzi wspaniałe dziennikarstwo i będzie dla Komisji Europejskiej okazją do wymiany poglądów z najbardziej obiecującymi młodymi dziennikarzami Europy na temat projektu rozszerzania UE”- powiedział Olli Rehn, unijny Komisarz ds. Rozszerzenia.

W maju 2010 roku wszyscy krajowi zwycięzcy EYJA 2010 odwiedzą Europejską Stolicę Kultury 2010 - Stambuł (Turcja). Będzie to dla zwycięzców doskonałe miejsce do poszerzenia swoich horyzontów poprzez spotkania międzykulturowe. Wycieczka zakończy się konferencją, podczas której poglądy na temat kultury i tożsamości europejskiej oraz rozszerzenia UE wymieniać będą wiodący analitycy z całego świata.

Więcej szczegółów na temat zgłoszenia do konkursu znaleźć można na stronie eujournalist-award.eu.

Tekst nadesłany przez Ewę Zachariasz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.