Facebook Google+ Twitter

UE szykuje raport o Białorusi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 10:07

Czteroosobowa delegacja Parlamentu Europejskiego rozpoczęła pracę na Białorusi. Eurodeputowani mają przygotować raport, na podstawie którego zostanie sformułowana unijna rezolucja w sprawie sytuacji w tym kraju.

Przebywający w stolicy Białorusi poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Protasiewicz z Platformy Obywatelskiej chce, aby jego koledzy z: Bułgarii, Litwy i Finlandii zapoznali się z rzeczywistą sytuacją białoruskiego społeczeństwa.

Protasiewicz powiedział, że najważniejsze będą dla niego spotkania z organizacjami pozarządowymi, w tym z nieuznawanym Związkiem Polaków. Polski polityk uważa, że przedstawiciele innych krajów Unii powinni zrozumieć, że na Białorusi nie ma napięć między mieszkającymi tu Polakami a Białorusinami.

Jacek Protasiewicz twierdzi, że napięcia są między wszystkimi niezależnymi organizacjami a autorytarną administracją. Szef unijnego zespołu do spraw Białorusi jest zwolennikiem naciskania na władze w Mińsku, aby wprowadzały reformy społeczne bez konieczności uciekania się do ostrych sankcji ekonomicznych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.