Facebook Google+ Twitter

UE: Wybory szefa KE we wrześniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-06 20:28

Nie będzie w lipcu wyborów nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Odbędą się one we wrześniu - poinformowali podczas konferencji prasowej w Sztokholmie przewodniczący europarlamentu Hans-Gert Poettering i premier Szwecji Fredrik Reinfeldt, kierujący prezydencją Unii w tym półroczu.

Hans-Gert Poettering i przywódcy ugrupowań politycznych parlamentu Europejskiego rozmawiali na ten temat podczas tradycyjnej wizyty, składanej w stolicy kraju, obejmującego unijne przewodnictwo.

Według obserwatorów, chadekom - głównym zwolennikom lipcowego terminu - nie udało się przeforsować swojej koncepcji. Ugrupowaniu temu zależało, by jeszcze w tym miesiącu przeprowadzić głosowanie w sprawie przewodniczącego Komisji Europejskiej.

Mówiąc o ostatecznym terminie wrześniowym, premier Reinfeldt - który też był zwolennikiem wyborów lipcowych oraz pozostawienia na tym stanowisku Jose Barroso - powtórzył swoje dotychczasowe argumenty. Ale zaraz oświadczył, że akceptuje prawo Parlamentu do decydowania o dogodnych dla niego terminach.

Podobne stanowisko zajął Poettering, który stwierdził, że z racji swej funkcji pozostaje mu tylko dokładać starań, by wybory odbyły się w czasie wyznaczonym przez większość parlamentarną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.