Facebook Google+ Twitter

UE zamroziła aktywa Janukowycza

W czwartek rano zamrożono aktywa Wiktora Janukowycza i 17 innych osób. Sankcje weszły w życie wraz z podpisaniem odpowiedniego rozporządzenia i listy osób do Dziennika Urzędowego Unii.

Sankcje dla Ukrainy weszły w życie / Fot. By Wilson Dias/Agência Brasil ([1] (cropped)) [CC-BY-3.0-br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en)], via Wikimedia CommonsUE zamroziła aktywa Wiktora Janukowycza, ulokowane w unijnych bankach. Sankcje zostały już wprowadzone w życie i będą obowiązywać przez rok.

Oprócz Janukowycza sankcjami zostało objętych 17 innych osób, które zostały uznane za winne zdefraudowania ukraińskich funduszy państwowych. Zaliczają się do nich m.in.: były minister spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko, były prokurator generalny Wiktor Pszonka, była minister sprawiedliwości Ołena Łukasz, były premier Mykoła Azarow, a także dwaj synowie Janukowycza. Wcześniej o zamrożeniu aktywów poinformowała Austria, Liechtenstein, Szwajcaria i Wielka Brytania.

W czwartek ma się odbyć nadzwyczajny szczyt UE poświęcony Ukrainie, podczas którego szefowie państw i rządów UE mają zatwierdzić pakiet pomocy finansowej (ok. 11 mld euro) dla Ukrainy. Podczas szczytu mają także przemyśleć sprawę nałożenia sankcji na Rosję, po tym jak wojska rosyjskie wkroczyły na Półwysep Krymski, należący do Ukrainy - podaje metromsn.gazeta.pl

Jak poinformował w środę kanadyjski premier Stephen Harper, Kanada również zamroziła aktywa członków władz byłego ukraińskiego prezydenta na wniosek prokuratora generalnego. Jednakże nie wiadomo, o jakie konkretnie aktywa chodzi, a także których osób się te sankcje tyczą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.