Facebook Google+ Twitter

UEFA: Barcelona ukarana za odpalenie rac i... pół minuty spóźnienia

Komitet Dyscyplinarny UEFA, podjął decyzję w sprawie sankcji dla Mistrza Hiszpanii - FC Barcelony. Werdykt, jak i wytłumaczenie, są co najmniej ciekawe.

6 października, UEFA postanowiła zająć się sprawą kibiców FC Barcelony, którzy w meczu o Superpuchar Europy odpalili race, będąc na trybunach stadionu w Monako. Barcelona wygrała wówczas 2:0, pokonując mistrza Portugalii oraz zdobywcę Ligi Europejskiej - FC Porto.

Komitet Dyscyplinarny przeanalizował całą sytuację i podjął decyzję o ukaraniu klubu kwotą 110 tys. euro. W wyjaśnieniu, pojawiła się jednak informacja, że kwota ta, ma także na celu ukaranie Dumy Katalonii, za... zbyt późne wyjście na murawę, przed rozpoczęciem drugiej połowy.

Katalończycy mają 10 dni na odwołanie się od decyzji, choć ze słów sternika klubu - Sandro Rosella - trudno "odczytać" czy odwołanie będzie miało miejsce:

Decyzja podjęta przez UEFA jest przesadna oraz niesprawiedliwa. Nie wydaje mi się, że sprawiedliwie jest karać za kilka rac, których klub nie może kontrolować. Nie mamy takiej władzy, żeby nadzorować wejście na stadion, który nie należy do nas. Inaczej sytuacja miałaby się gdyby dotyczyło to Camp Nou. To jest absurd. Także nie mieliśmy wiedzy w kwestii tego, kto miał bilety i gdzie znajdowali się kibice Barcy. A jeżeli chodzi o rozpoczęcie meczu pół minuty później, to zdecydowana przesada. Czasami piłkarz musi pójść do łazienki... trzydzieści różnych rzeczy mogło się wydarzyć. Ale takie jest prawo i trzeba to zaakceptować.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie, sankcje dla Blaugrany, pojawiły się przy okazji werdyktu, w sprawie incydentu z udziałem Mourinho. Tito Vilanova, musi odbyć karę jednego meczu zawieszenia i zapłacić 600 euro kary. Dodatkowo, drugi trener Barcy musi zapłacić 90 euro za naruszenie artykułu 52.3
kodeksu hiszpańskiej federacji (za to samo przewinienie, Mourinho musi zapłacić kwotę dwa razy większą - przyp. red.).

Źródło: Sport.esDo Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.