UEFA ogłosiła konkurs na najlepsze momenty Ligi Mistrzów. Wygra Dudek?

Z okazji 50. wydania magazynu "Champions", UEFA organizuje konkurs na najlepsze wydarzenia Ligi Mistrzów od 1992 roku. Wśród propozycji są m.in. akrobatyczne interwencje Jerzego Dudka, które zapewniły Liverpoolowi zwycięstwo w 2005 roku.

"Champions" jest oficjalnym magazynem rozgrywek Ligi Mistrzów. W tym roku, z okazji 50-lecia pisma, UEFA organizuje konkurs na najlepsze momenty w historii LM. Magazyn w listopadzie opublikuje 50 z nich. Polskojęzyczna strona UEFA zaproponowała 20 spektakularnych zdarzeń, które według niej szczególnie zasługują na wyróżnienie.

Proponowane momenty to:

1) Gest Carlesa Puyola, kapitana Barcelony, który w 2011 roku umożliwił Éricowi Abidalowi uniesienie trofeum, 2 miesiące po jego 3-godzinnej operacji usunięcia guza wątroby.

2) Bramka w 4. minucie doliczonego czasu gry, bramkarza Standard Liege, Sinana Bolata, która zapewniła belgijskiej drużynie awans do Ligi Europejskiej UEFA w sezonie 2009/10.

3) Przewrótka z 25 metrów Mauro Bressana, która doprowadziła do remisu Fiorentiny z Barceloną w fazie grupowej 1999/2000.

4) Dwie niesamowite interwencje Jerzego Dudka, na 3 minuty przed końcem meczu finałowego Liverpoolu z Milanem w 2005 roku.

5) Gol Frana Gonzáleza, dzięki któremu Deportivo La Coruña awansowało do półfinału 2003/04, wygrywając dwumecz z Milanem stosunkiem bramkowym 5-4.

6) Półwolej, wykonany z kilkunastu metrów przez Stevena Gerrarda, w ostatnich minutach spotkania Liverpoolu z Olympiakosem w fazie grupowej 2004/05.

7) Strzał głową Vegarda Heggema, zapewniający awans do ćwierćfinału norweskiej dryżunie Rosenborg w meczu z Milanem w sezonie 1996/97.

8) Bramka strzelona przez Kakę, w rewanżu Milanu z Manchesterem United w 2007 roku - Włosi wygrali 3:0, co zapewniło im awans do finału.

9) Postawa Roya Keane'a w półfinałowym meczu z Juventusem - kapitan Manchesteru United zapewnił drużynie zwycięstwo, choć sam, z powodu zawieszenia, nie mógł wystąpić w finale 1998/99.

10) Drybling zakończony bramką, Lionela Messiego, który w spotkaniu z Realem Madryt przybliżył Barcelonę do finału w 2011 roku.