Facebook Google+ Twitter

UEFA ukarała Rosyjską Federację Futbolu

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-06-13 19:06

UEFA ukarała Rosyjską Federację Futbolu karą 120 tys. euro za naganne zachowanie rosyjskich kibiców w czasie meczu Rosji z Czechami, który odbył się w piątek we Wrocławiu.

 / Fot. wikipedia/wolne zasoby UEFA ukarała Rosyjską Federację Futbolu karą 120 tys. euro za naganne zachowanie rosyjskich kibiców w czasie meczu Rosji z Czechami. Rzucali oni z trybun race i wywiesili zabronione banery. Jeśli rosyjscy fani piłki nożnej zachowają się tak jak we Wrocławiu, Rosyjskiej Federacji Futbolu zostanie odjęte sześć punktów w eliminacjach do Euro 2016 - podaje TVN 24.

UEFA będzie badać czy nie doszło do rasistowskich wystąpień ze strony kibiców z Rosji wobec piłkarzy z Czech. Nie wyklucza również wszczęcia drugiego postępowania dyscyplinarnego, w sprawie wniesienia na mecz Polska- Rosja flagi z napisem "This is Russia".

Znajdował się tam wizerunek Dymitra Pożarskiego, rosyjskiego bohatera narodowego, przywódcy powstania, dzięki któremu wyparto z Rosji siły Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Przeciwko wykorzystaniu flagi zaprotestowała współpracująca z UEFA organizacja Football Against Racism in Europe (FARE), oceniając, że flaga była symbolem ekstremistycznym".Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

5897
  • 5897
  • 13.06.2012 21:21

Ooooo troll zaspany, nie wytrzeżwiał, czy nie w temacie? Dzisiaj podano decyzję UEFA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Troll
  • Troll
  • 13.06.2012 20:35

Gramy dalej , to już było!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.