Facebook Google+ Twitter

UEFA zdecyduje, kto będzie gospodarzem EURO 2016

W piątek 28 maja w Genewie, Komitet Wykonawczy UEFA zdecyduje, komu powierzy organizację piłkarskich mistrzostw Europy w 2016 roku. Pod uwagę brane są kandydatury Francji, Turcji oraz Włoch.

 / Fot. http://en.wikipedia.org/wiki/File:UEFA_logo.svgPodczas gdy w Polsce i na Ukrainie trwają gorączkowe przygotowania do EURO 2012, UEFA musi wyłonić gospodarza kolejnych mistrzostw. Wolę organizacji tak wielkiej imprezy wyraziły piłkarskie federacje Francji, Turcji i Włoch. Z Genewy, gdzie od czwartku obradować będzie Komitet Wykonawczy UEFA, docierają echa zakulisowych rozmów wysokich przedstawicieli tej organizacji.

Ukraina storpeduje szanse Turcji?

16-osobowy Komitet Wykonawczy UEFA najchętniej powierzyłby organizację EURO 2016 Turcji, która nigdy wcześniej nie miała okazji zorganizować imprezę tak wielkiej rangi. Ten argument, który z pozoru powinien przemawiać na korzyść Turcji, w ostatnich miesiącach zaczął mieć negatywny wpływ na powodzenie tureckiej kandydatury. A wszystko za sprawą... Ukrainy.

Włodarze UEFA mają w pamięci trudności, jakie w związku z organizacją mistrzostw mają nasi wschodni sąsiedzi. Ukraina, trapiona kryzysem finansowym, do tej pory nie przekonała władz europejskiego futbolu, że zdąży na czas wybudować stadiony i infrastrukturę, niezbędną dla sprawnego przeprowadzenia mistrzostw. Stąd biorą się wątpliwości, czy kolejny niedoświadczony organizacją podobnych imprez kraj, podołałby wyzwaniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.