Facebook Google+ Twitter

UEFA zdumiona postępem przygotowań do Euro 2012

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-08-29 12:52

- Polska jest przykładem do naśladowania dla następnych organizatorów Euro - mówi przedstawiciel UEFA. Po ubiegłotygodniowej wizycie w Warszawie delegaci UEFA przygotowali raport dotyczący przygotowań Polski do Euro 2012 - bardzo dla nas życzliwy i optymistyczny.

Stadiony w Gdańsku (na wizualizacji Baltic Arena), we Wrocławiu i w Warszawie musimy zbudować do połowy 2011 r. / Fot. Mat. prasowePowinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie sprawy: ryzyko niedotrzymania terminów spowodowane protestami firm przegrywających przetargi i brak wystarczających gwarancji finansowych na budowę stadionów.

Raport jest całkowicie różny od tego ze stycznia, w którym wskazywano na gigantyczne, wręcz niemożliwe do nadrobienia opóźnienia nie tylko w budowie stadionów, ale także autostrad czy kolei. Teraz uwagi są niemal kosmetyczne.

- Jestem pod wrażeniem postępów. Polska jest przykładem do naśladowania dla następnych organizatorów Euro - stwierdził Marc Timmer, szef zespołu ds. stadionów i bezpieczeństwa UEFA.
Dotarliśmy do mejla, w którym Rafał Kapler, wiceprezes spółki PL 2012 odpowiedzialnej w Polsce za przygotowania do Euro, podsumowuje najnowszy raport. - Reprezentanci UEFA podkreślili, że pracowali przy wielu mistrzostwach, ale tak profesjonalnego sposobu zarządzania nie mieli okazji zaobserwować - nie kryje zadowolenia Kapler.

Najlepiej w raporcie wypada Gdańsk. UEFA prosi przede wszystkim o uściślenie danych dotyczących liczby toalet oraz punktów gastronomicznych.

Chorzów, brany pod uwagę jako miasto rezerwowe, także wypada znakomicie. UEFA oczekuje jedynie na uzupełnienie dokumentacji związanej z modyfikacją planów rozbudowy Stadionu Śląskiego.

Cały artykuł przeczytasz na stronach polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że zbudujemy stadiony, drogi, hotele itp. żeby przyjąć kibiców na EURO, bo jak nie to będzie obciach, że aż boli... :/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdańsk:) Zachęcam Was do śledzenia pamiętnika stadionu Baltic Arena - http://tiny.pl/23hw :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie ma to jak hurraoptymizm :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja ciągle wierze, że to Euro zorganizuejmy sami. Do tego potrzeba przynajmniej 7 stadianów. Oprócz przygotowań w tych miastach podstawowych i rezerwowych w mojej Łodzi, bocznym torem też modernizują miasto i niebawem powstanie stadion spełniający odpowiednie wymogi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Super!!! Czyli MŚ w 2018 r. organizujemy już sami!!! ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Styczniowy raport nie był wcale tak miażdżący, ale by to wiedzieć - trzeba go przeczytać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.