Facebook Google+ Twitter

"Ufam reżyserom" - wywiad z Marcinem Korczem

Na dużym ekranie zadebiutował główną rolą w filmie "Być jak Kazimierz Deyna". Gra na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Często pojawia się na małym ekranie. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Marcin Korcz.

Aktor Marcin Korcz gościł w redakcji W24 / Fot. W24Pomysł na to, żeby zostać aktorem, zrodził się w jego głowie w drugiej klasie liceum po obejrzeniu jednego ze spektakli w Teatrze STU w Krakowie. "Pamiętam, że wyszedłem wtedy z tego przedstawienia z olbrzymim podnieceniem" - wspomina Marcin Korcz. Kilka dni później w swojej szkole zauważył plakat informujący o naborze na warsztaty aktorskie przygotowujące do egzaminów do szkoły teatralnej. "Wiedziałem, że to musi być znak" - śmieje się młody aktor. Szybko rozpoczął przygotowania i po maturze, już za pierwszym podejściem, udało mu się dostać do łódzkiej filmówki.

"Kończąc studia, dostałem klucz do otwarcia pierwszych drzwi, a w następnym pomieszczeniu tych drzwi było już tysiąc i ode mnie zależało, czy uda mi się za nie wejść" - wspomina swoje początki w zawodzie Marcin Korcz. Aktor przyznaje, że początkowo czuł się bardzo zagubiony w nowej rzeczywistości, nie będąc już pod kloszem szkoły filmowej. Z czasem jednak zaczął otrzymywać propozycje i do dziś na zawodową nudę nie może narzekać.

Gościem W24 w ramach cyklu Na dużym ekranie zadebiutował dwa lata temu, grając główną rolę w filmie "Być jak Kazimierz Deyna". Aktor przyznaje, że gdy tylko zobaczył scenariusz, od razu w jego głowie zrodził się obraz Kazika. "Dokładnie wiedziałem, kim on jest i jaką ma energię wewnętrzną" - zaznacza Marcin Korcz. "Idąc na casting, miałem silne poczucie tej postaci" - dodaje. Po przesłuchaniach miał przeczucie, że dostanie tę rolę i tak też się stało. Aktor często pojawia się również na małym ekranie, m.in. w serialu "Pierwsza miłość" czy "Przyjaciółki".

Aktor od kilku lat związany jest również z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Od niedawno na jego deskach można oglądać spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda", w którym gra między innymi Marcin Korcz. "Tym razem w ogóle nie bałem się premiery, ale bywa tak, że bardzo się stresuję" - przyznaje aktor.

Obejrzyj cały wywiad z Marcinem Korczem:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.