Facebook Google+ Twitter

"UFO: Alien Invasion"

"UFO: Alien Invasion" to genialna gra, która jest nieoficjalną kontynuacją serii "XCOM". Grę tworzy grupa zapaleńców. Krótko mówiąc - przygoda z "XCOM" (Phalanx) trwa i to za darmo!

 / Fot. Screen ze strony projektuKursor myszki z łatwością przeniósł się na klawisz download. Błyskający gdzieś powyżej wielki napis "Abandonware" całkowicie wymazał odczucie winy za ściąganie ulubionej zabawki. Na nieszczęście wirus "czy aby na pewno?" przejął na chwilę kontrolę nad systemem. Sprawdziłem... Abandonware to takie samo piractwo jak każde inne. "UFO: Alien Invasion" przyszło do mnie jak olśnienie. Szukałem programu freeware (ang. bezpłatne oprogramowanie), który chociaż troszkę przypominałoby serię "XCOM".

Gra powstaje nieprzerwanie od 2004 roku. Zgodnie z tym, co twierdzą autorzy, nie jest ich celem jedynie odtworzenie klimatu oryginału. Wprowadzili więc wiele nowych elementów (jak chociażby realizm korzystania z broni, brak możliwości zapisania gry w trybie taktycznym, czy możliwość wykorzystania opcji multiplayer). Gra jest oparta na przerobionym silniku graficznym "Quake II". Silnik nie zachwyca niesamowitą grafiką, ale jest to ten klimat ufo, jakiego od dawna poszukiwałem. Jedyny minus, to brak możliwości niszczenia elementów otoczenia.

Do dyspozycji mamy ogromny arsenał broni, której działanie jest o wiele bardziej realistyczne niż w innych tytułach serii "XCOM", czy też nieudanych kontynuacjach (Microprose oficjalnie wydał tylko dwie gry, wspomniane powyżej. Fani serii do dzisiaj wierzą w powstanie "XCOM: Genesis"). Nasi żołnierze poruszają się korzystając ze znanego systemu TU (ang. time units - jednostka czasu).

Trudność rozgrywki jest zdecydowanie wyższa i "trup ściele się gęsto", ponieważ algorytmy sterujące obcymi są bardzo zaawansowane. Gra wymaga jeszcze trochę dopracowania, ale grono użytkowników, którzy poświęcają się dla tego projektu rośnie z każdym rokiem.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami na stronie www projektu: UFO: Alien Invasion

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.