Facebook Google+ Twitter

UFO lata nad Pomorzem?

W niedzielę, 8 lipca w miejscowości Czarna woda, 40 km od Chojnic cztery osoby obserwowały nieznany obiekt latający kształtem przypominający bumerang.

- Piszę do Was z prośbą ponieważ poszukuję osób które również zaobserwowały podobny obiekt i chcą się z nami podzielić doświadczeniami.

 / Fot. NPNTak zaczynał się mail, który wśród wielu innych dotarł niedawno do NPN organizacji zajmującej się badaniem niewyjaśnionych zdarzeń i zjawisk. Jego autor, Bartosz tak opisał swą obserwację nietypowego obiektu na niebie:

- Byłem u kuzyna na wakacjach. Kuzyn mieszka w Czarnej Wodzie. Województwo pomorskie, ok. 40 km od Chojnic. W niedzielę 8 lipca br. wracaliśmy z kościoła tak o godzinie 10.20 kiedy nagle tuż obok księżyca (tego dnia akurat widoczny) zauważyłem dziwny obiekt. Na początku pomyślałem, że to samolot czy coś, ale poruszało się powoli i nie miało skrzydeł. Miało kształt przypominający bumerang. W pewnej chwili obiekt wykonał obrót wokół własnej osi i odbiło się od niego światło słoneczne. Po czym znowu wróciło do normalnej pozycji i po raz drugi obracając się płaską strona i odbijając światło słoneczne. Nie miałem telefonu z aparatem ani aparatu więc zawołałem kolegę, który szedł 20 metrów za mną, ale zanim do mnie dobiegł i włączył aparat na telefonie obiekt zniknął ponad chmurami, i już go nie zobaczyliśmy potem. Strasznie żałuję, że nie zdążyliśmy zrobić temu zdjęcia chociaż o słabej jakości. To moje pierwsze spotkanie z NOL-em.

Oprócz autora powyższego opisu, obiekt obserwowały trzy osoby.

- Mój kuzyn, kolega, starsza Pani i ja. Obserwacja trwała niecałą minutę około 45 sekund. Obiekt po prostu wleciał w chmury a raczej ponad chmury. Był rozmiarów rozpiętości skrzydeł Boeinga 737 i taki też miał kształt... spłaszczony – czytamy w relacji.

Jż kilka godzin później dotarł do nas kolejny sygnał, tym razem od czytelnika z Chojnic. Oddajmy głos świadkowi:

- (...) Znajdowałem się akurat na dworze z kolegami i siostrzeńcem. W pewnej chwili w czwórkę (dwóch kolegów, siostrzeniec i ja) poszliśmy na werandę starego budynku. Nie jest zbyt wysoki, ale z tego punktu widać dokładnie całe niebo. Nagle naszą uwagę zwróciły 3 obiekty. Zostawilibyśmy to pewnie bez większej uwagi, jednak przy bliższemu przyjrzeniu się zauważyliśmy czwarty obiekt, który zbliżał się do pozostałej trojki. Wyglądało to tak, jakby czekały one na swojego towarzysza. Kształt miały niemalże identyczny do tego z relacji z Czarnej Wody. Wielkości nie jestem w stanie określić. Z naszej jednak perspektywy były jednak dość małe. Każdy z nich posiadał "czarna kropkę" na środku. Nie wiem co to mogło być, może po prostu refleks świetlny. Obserwacja była dokonana w wakacje (lipiec, sierpień) kilka lata temu w godzinach wieczornych(...)

Według autora opisu obserwowany przez nich NOL był bardzo podobny do tego widzianego 8 lipca, w Czarnej Wodzie. W obydwu przypadkach obserwowano ten sam obiekt? Przypomnę, iż zdarzenia dzieli kilka lat. Jeżeli tak, to co wobec tego lata nad tymi pomorskimi miejscowościami? Chcemy to ustalić, ale do tego potrzebujemy Waszej pomocy. Zwracamy się z apelem do innych ewentualnych świadków podobnych obserwacji na Pomorzu. Takie osoby prosimy o kontakt z nami za pośrednictwem serwisu NPN: npn.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pod koniec lat 80. Brytyjski geolog zaobserwował, że UFO pojawia się w rejonach uskoków tektonicznych. Fizycy przypomnieli sobie, że ściskana skała wytwarza silne pole elektromagnetyczne. Zjawisko to jest wykorzystywane np. w zwykłych zapalniczkach (piezoelektrycznych). Co więcej, w czasie ściskania skał (o ile pamięć mnie nie myli z siłą ok. 200 ton/cm2) pojawiają się błyski. Nie ma pewności, czym jest UFO, ale prawdopodobnie jest to zjawisko świecenia chmury zanieczyszczeń powietrza na skutek wejścia w rejon silnego pola elektromagnetycznego wywołanego ściskaniem skał pod powierzchnią ziemi. Ta interpretacja tłumaczy także dziwne zachowanie różnego rodzaju instrumentów elektrycznych. Może to mało romantyczne wytłumaczenie, ale przekonało wojskowych z Wielkiej Brytanii i USA i od tego czasu tj. od końca lat 80. nie ścigają już UFO. Teorie te były opisywane w prasie naukowej i popularnonaukowej w latach 90. Niestety nie pamiętam tytułów, ale chyba był także artykuł w Świecie Nauki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie ma zdjęć. Sama relacja to jeszcze nic... Tak samo mogłabym powiedzieć: "Widziałam UFOludków wczoraj o godzinie 21.00 ..." itp! :) W takiej sytuacji są najważniejsze DOWODY! A tu ich brak!
Trudno uwierzyć w taką relację! Przynajmniej dla mnie!
P.S. Czyżby, nareszcie "inwazja" UFO" w moich rejonach? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.