Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1341 miejsce

UFO na Czerniakowie – już od setek lat?

Szukacie potwierdzenia realności relacji o obserwacjach UFO? Możecie znaleźć je w… kościele. Konkretnie w małej pochodzącej z XVII wieku barokowej świątyni, znajdującej się przy ulicy Czerniakowskiej w Warszawie.

Parę tygodniu temu przeprowadziłam wywiad z człowiekiem, którego bardzo dobrze znają wszyscy miłośnicy tego, co niezwykłe i niezbadane. Postać na pewno nietuzinkowa, ale też wywołująca spore kontrowersje…

Marcin Mizera, bo o nim mowa, znany publicysta i szef Projektu NPN, największej w Polsce organizacji badającej nieznane wprowadził mnie w świat UFO i opowiedział o dziwnych obserwacjach z rejonu warszawskiego Jeziorka Czerniakowskiego. Pan Marcin jest przekonany, że w 1982 roku doszło tam do lądowania nieznanego obiektu latającego, który pozostawił ślad na ziemi w postaci wypalonego owalu.

Kościół św. Antoniego Padewskiego w Warszawie (Czerniaków). / Fot. Projekt NPN - www.npn.org.plPolski Fox Mulder przedstawił mi także inne dziwne zdarzeniach z tej okolicy: obserwacje kul światła itd. Dowiedziałam się, że Projekt NPN objął teren wokół Jeziorka i Elektrociepłowni „Siekierki” (ufolodzy mówią, że zakłady przemysłowe „przyciągają” niezidentyfikowane obiekty latające) specjalnym nadzorem. Badacze z NPN w ramach projektu „warszawskie strefy UFO” starannie zbierają, archiwizują i katalogują wszystkie informacje nt. występujących tam dziwnych zjawisk. Prowadzone są także prace na miejscu i nocne obserwacje terenu.

Muszę powiedzieć, że byłam i wciąż jestem nieco sceptyczna, co do tego typu rzeczy. Tzn. wiem, że nie jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją w kosmosie, ale te wszystkie UFOlogiczne zaserwowane mi historie z bogatego archiwum NPN... Jakoś nie mogłam ich zaakceptować. Musiałam nieco ochłonąć, myślałam, że UFO to tylko „latające dyski” albo kule widziane gdzieś daleko na horyzoncie, a tu proszę.

Marcin Mizera, wiedząc o moich wątpliwościach obiecał, że jeżeli znajdzie czas i pojawi się jakaś ciekawostka, to do mnie zadzwoni i o tym opowie. Dotrzymał słowa.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

A co na to specjaliści z PENTAGONU?! link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dają radę :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewelina W.
 • Ewelina W.
 • 03.10.2011 15:26

NPN jesteście najlepsi! Pozdrowienia od eveli! ;DD

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mariolka
 • Mariolka
 • 03.10.2011 14:14

a co takiego jest w tym Jeziorku, że ufo tam przylatuje? Znam portal NPN, sposób pisania artykułów bez zarzutu (osoby zaczynające przygodę z dziennikarstwem i sztuką pisania mogą się od Was uczyć). Nieco gorzej jest już z tematami. Czasami wydaje mi sie, że redakcja npn zbyt daje się ponieść. Generalnie jest jednak ok! :-) Pozdrówka i sukcesów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam
 • adam
 • 03.10.2011 11:21

witryna NPN jest jedną z najlepszych jakie czytałem do tej pory. Nagonka na NPN wynika z typowo (niestety :( ) polskiej mentalności. Jeżeli coś jest dobre i lepsze od innych to zaraz trzeba to zgnoić i obsrać. Słabe to bardzo. Dlatego ja jestem z npn bo znam prawdę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
arek
 • arek
 • 03.10.2011 09:22

sorki niedokładnie doczytałem artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń
arek
 • arek
 • 03.10.2011 09:18

to sprawdź w wikipedi co to jest fresk i czym sie różni od obrazu ,a jest to dość istotna różnica w wykonaniu .Pewnie będziesz musiała lekko poprawić text.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że istniał :-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czerniak%C3%B3w

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
 • polak
 • 03.10.2011 07:58

Najpierw radzę zobaczyć, czy w ogóle istniał wtedy Czerniaków :D Do autorki. Jak coś piszesz, chociaż sprawdź.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.