Facebook Google+ Twitter

UFO na uniwersytecie w Stanach. Dziś ruszą pierwsze wykłady

Pół roku temu w Togliatti w środkowej Rosji powstała pierwsza szkoła dla zainteresowanych zgłębianiem tematyki związanej ze zjawiskami paranormalnymi. Dziś klasa o podobnym profilu rusza na uniwersytecie stanu Indiana.

fot. MWMEDIAPół roku temu w Togliatti w środkowej Rosji powstała pierwsza szkoła w której każdy z zainteresowanych zgłębiać może tematykę związaną z fenomenem UFO oraz zjawiskami paranormalnymi. Zajęcia prowadzone są przez rosyjskich badaczy i znawców tematu.

Teraz najwyraźniej amerykanie pozazdrościli Rosjanom tego pomysłu i jak czytamy na stronach www "Journal Gazette" postanowili otworzyć, co prawda nie całą szkołę a tylko klasę. Ale za to gdzie! Na uniwersytecie stanu Indiana.

"UFO - Postrzeganie, Rzeczywistość i Obserwacje w Indianie"


Wielu mieszkańców USA mówi otwarcie: „chcemy zobaczyć UFO!” Temat cywilizacji pozaziemskich już dawno wyszedł z ram tylko i wyłącznie fantastyki. Ludzie pragną kontaktu z obcymi, a przykładem może być liczna grupa mieszkańców amerykańskiego stanu Indiana. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu, uniwersytet Indiana University-Purdue University Fort Wayne’s Division of Continuing Studies otworzył pierwszą klasę zajmującą się badaniem niezidentyfikowanych obiektów latających. Klasa, nazwana "UFO - Postrzeganie, Rzeczywistość i Obserwacje w Indianie" i będzie zbierać doniesienia o UFO, kręgach w zbożu i najnowszych obserwacjach. – Może pomysł stworzenia takiego kierunku wyda się komuś dziwny, jednak zjawisko UFO stanowi bardzo poważny przedmiot badań – powiedział Mike Kelly, pełniący na Uniwersytecie funkcję dyrektora rozwojowego. – Nie znaczy to oczywiście, że uznajemy istnienie pozaziemskich form życia, istnieją jednak niewyjaśnione zjawiska i my próbujemy je zgłębiać. Oczywiście, popieramy krytyczny sposób myślenia, obojętnie na jaki temat, w szczególności jeśli jego szczegóły są naciągane, a sam temat wywołuje dyskusję – dodał Kelly.

Jak czytamy na stronie "Journal Gazette" klasa swą działalność rozpocznie dzisiaj (wtorek, 10 października) i zostanie poprowadzona przez Rogera Sugdena, pomocniczego dyrektora stanowego i głównego badacza z zespołu Mutual UFO Network oraz członka Niezależnego Stowarzyszenia Badającego Kręgi Zbożowe. Dotychczas zapisało się do niej osiem osób – liczba ta zadowoliła Kelly'ego, zmartwiła jednak Sugdena. Sugden przeszedł do IPWF z propozycją nauczania, ponieważ, jak mówił, robił to już wcześniej. Oferował sesje informacyjne w Bibliotece Społecznej Hrabstwa Allen, na których obecnych było 75 osób, myślał więc, że zainteresowanie trzytygodniowym szkoleniem również będzie spore. Sugden powiedział, że napotkał wielu sceptyków, jednak wcale mu to nie przeszkadza. On chce po prostu pokazać solidne dowody na istnienie UFO.

Michael Shermer, założyciel czasopisma "Skeptic" i przewodniczący Stowarzyszenia Sceptyków, powiedział, że uniwersyteckie otoczenie jest idealne dla krytycznych dyskusji na temat obserwacji UFO. Istnieje jednak obawa, że powstaną instytucje takie, jak oddział IPFW z klasami uznającymi wszystkie doniesienia za prawdziwe, ponieważ, jak powiedział Shermer - "uniwersytet udzielałoby im wiarygodności, co jest niewskazane". – Starajmy się mieć otwarte umysły, ale nie do tego stopnia, żeby wypadły nam mózgi – dodał Shermer.

Klasa zajmie się wszystkimi doniesieniami o UFO, zaczynając od tych, wywodzących się z zamierzchłych czasów. Sugden przedstawi również obserwacje zagadkowych latających przedmiotów dokonanej przez Aleksandra Wielkiego w 332 roku p. n. e. Nol–e pomogły również w zburzeniu ścian fortecy podczas oblężenia wyspy Tyr. Jego zdaniem, analizując obserwacje UFO, nie sposób jest się oprzeć wrażeniu, że te obiekty uwielbiają pojawiać się, a czasami nawet przeszkadzać podczas ważnych wydarzeń historycznych.

Szkolenie obejmie również obserwacje i lądowania obiektów UFO, także te mające miejsce w stanie Indiana. Jedna z takich relacji pochodzi z grudnia 2003 roku. Wówczas to trzej policjanci ujrzeli dziwny obiekt przemieszczający się po niebie nad miastem Huntington. Jak mówi Sugden, w marcu i kwietniu bieżącego roku w stanie Indiana zanotowano największą na świecie ilość obserwacji UFO. Relacje zbierane są przez Mutual UFO Network oraz przez Narodowe Centrum Raportowania UFO. Jeżeli szkolenie powiedzie się, to Sugden ma nadzieję, że pewnego dnia będzie mógł stworzyć poważną klasę zarówno dla sceptyków, jak i zwolenników istnienia UFO.

A kiedy klasa o podobnym profilu pojawi się gdzieś na polskim uniwersytecie? No, cóż pożyjemy, zobaczymy.

Cytaty i informacje pochodzą z serwisu internetowego:
http://www.fortwayne.com/mld/fortwayne/news/local/15653037.htm

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W tym mieście, nazwanym na cześć włoskiego komunisty, była (i może jest nadal) fabryka samochodów osobowych. Czyli ciągle jakieś pojazdy trzymają się miasta...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Uwielbiam UFO i wszystko, co paranormalne, więcej takich artykułów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.