Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1283 miejsce

UFO nad łódzkimi Bałutami?

 • Źródło: Express Ilustrowany
 • Data dodania: 2008-07-11 06:47

Wieczorami, ok. godz. 23, nad Bałutami latają niezidentyfikowane obiekty! Tę sensacyjną informację przekazali nam Czytelnicy. Tajemnicze zjawisko zarejestrowali kamerą w telefonie komórkowym.

 / Fot. Fot. Piotr Pardus- Siedzieliśmy na balkonie, gdy nagle nad kominami od strony ul. Pojezierskiej pojawiły się na niebie ogniste kule - mówi Edyta Witkowska. - Leciały po trzy, w różnych odstępach czasu, od kilkunastu sekund do kilkunastu minut. Przesuwały się w stronę ul. Franciszkańskiej i tam nagle znikały.

Na filmie z komórki widać, że mają pomarańczowy kolor i szybko się poruszają. - To trwało do północy - dodaje Aleksandra Witkowska, siostra Edyty. - Wszystko powtórzyło się w kolejne dwa dni.
- Po raz pierwszy widziałem kule 6 lipca - mówi Patryk Mateja, kolega sióstr.
- Co to jest? Może UFO? Albo wojskowe manewry czy nietypowe samoloty z Lublinka?

Zapytaliśmy o to pracowników łódzkiego portu lotniczego. - Nie chcemy wypowiadać się w tej sprawie. Zajmujemy się obsługą samolotów i pasażerów, a nie dziwnymi zjawiskami na niebie. Każdy nocą może zobaczyć, że samoloty są wyposażone w czerwone, zielone i białe światła - mówi Miłosz Wika, rzecznik lotniska.

O opinię poprosiliśmy też zastępcę rzecznika 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Być może to ich samoloty? - W tym czasie odbywały się loty, ale ich trasa nie przebiegała nad Łodzią - zapewnia kpt. Piotr Wyrzykowski.

Badacze UFO też nie potrafią wytłumaczyć, co pojawiło się nad Bałutami. - Pierwszy raz słyszę o czymś takim - mówi Michał Osesek z Grupy Badań nad UFO. - Zastanawia mnie jednak regularność tego zjawiska. Póki co możemy nazwać je NOL-ami, czyli Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi (angielski skrót to właśnie UFO).

"Latające spodki" rzadko nawiedzają Łódź. Ostatnio mówiło się o nich trzy lata temu, gdy na polu zboża na Retkini powstał tajemniczy krąg. Po kilku dniach pewien nastolatek twierdził, że zrobił go sam, ale badacze UFO mu nie uwierzyli. Natomiast 12 lat temu dwie świetliste kule pojawiły się nad kamienicą przy ul. Radwańskiej. Pewien łodzianin zarejestrował zjawisko na wideo. Było pokazywane na kanale Discovery jako dowód istnienia pozaziemskiej cywilizacji. (aga)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

Łodzianin
 • Łodzianin
 • 21.09.2012 13:45

Wczoraj (20.19.2012) około godziny 23:05 zaobserwowałem nad parkiem im.
Słowackiego, łącznie z dwoma wiarygodnymi świadkami, trójkąt
świetlny przesuwający się nad łódzkim niebem z kierunku południowego
zachodu na północny wschód. Obiekt przesuwał się bezszelestnie, na
niskiej wysokości (ciężko określić jakiej, ale sprawiał wrażenie
dużego). Światła układały się w kształt delta i były koloru
żółtego ( po około 5 z każdej strony). Jeśli się nie pomyliliśmy
nie był to ani szybowiec (ponoć nie latają po zapadnięciu zmierzchu)
ani lotnia ( o samolocie w ogóle nie wspominamy). Pojazd przesuwał się
ruchem jednostajnym a światła nie migały. Pierwsze skojarzenie to takie,
ze był to jakiś obiekt wojskowy albo coś w rodzaju świetlnego
trójkąta, które pojawiały się m.in. na belgijskim niebie w latach
90-tych. Co prawda kierunek ruchu pokrywa się na mapie Łodzi z kierunkiem
pasa startowego na Lublinku, ale przynajmniej dla nas sprawa jest
intrygująca. Być może wyjaśnienie jest bardzo prozaiczne, ale
skojarzenia nasuwają się same.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta
 • Elżbieta
 • 30.08.2012 18:02

(29.08.2012)wczoraj około 21-szej nad Łodzią widzieliśmy z mężem żółte światło poruszające się z dużą szybkością które zwróciło naszą uwage bo zapaliło się w połowie nieba i po przebyciu jakiejś drogi zgasło. Nie było słychać silnika ..... poruszało się szybko, ze wschodu na północ.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TheNotebook
 • TheNotebook
 • 25.08.2012 11:28

To samo co kolega widział, to widzieliśmy wczoraj 24-08-2012 około 22:00 nad ul. Traktorową. Obiekty przemieszczały się (z zach. na wsch.) bardzo szybko jak na tą wysokość - na pewno nie był to ani samolot, ani helikopter, paralotnia itp, bo nie było słychać żadnego silnika. Na zdjęciach wyszły jasno żółtawe kształty "fasolek".
Coś podobnego widziałem w 1994 roku w okolicy skrzyżowania Przybyszewskie-Kilińskiego o świcie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kk
 • kk
 • 22.02.2012 09:06

W Łodzi, 12.02.2012 r. ok. godziny 18:00 obserwowane z ul. Pojezierskiej: wolno przemieszczające się po niebie, z zachodu na wschód, 4 pomarańczowe światła: najpierw pojawiły się 2 światła w odległości kątowej od siebie ok. 5-10 stopni, prawe nieco wysunięte do przodu, lewe nieco z tyłu. Światła, przez cały czas „przelotu” nie zmieniały ustawienia względem siebie, nie było słychać żadnego dźwięku. Po kilkudziesięciu sekundach obserwacji zauważyłem następne 2 światła poruszające się po niebie w identycznym układzie jak te pierwsze, również nie zmieniały odległości i ustawienia względem siebie, ani względem poprzednich 2 świateł. Światła te po przemieszczeniu się na stronę wschodnią po kolei zaczynały migotać i znikały jakby gasnąc, jakby wypalając się. Nie mam pomysłu czym były. Nie były to samoloty ani balony, być może ktoś puszczał rakiety – ale jeśli tak to były to rakiety o bardzo wysokim pułapie i ogromnym zasięgu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziwne obiekty
 • dziwne obiekty
 • 06.12.2011 21:42

Witam, ja również zaobserwowałam dzisiaj (6 grudnia 2011) na niebie dziwne obiekty, było to między godziną 18-stą a 19-stą w okolicach Bałut. Na niebie pojawiło się około 10 obiektów, które wyglądały jak płonące kule, leciały wolno jedna za drugą w kierunku Dołów. Stałam jak wryta. Nie wiem co to było, ale wg mnie to chyba ktoś sobie jaja robi, po prostu podpala coś lekkiego i puszcza, obiekty znikały jakby właśnie coś się wypalało i gasło. Czy ktoś widział to co ja?

Komentarz został ukrytyrozwiń
dante
 • dante
 • 10.09.2011 00:47

Witam, temat być może jest już nie aktualny ale właśnie dziś zaobserwowałem zjawisko lecących kilkudziesięciu od momentu moich obserwacji, kul w Łodzi około godziny 23 2011 09 09 z balkonu na osiedlu Żabieniec. Kule wyłaniały się zza bloku , który je zasłaniał leciały liniowo jak po sznurku za wyjątkiem jednego obiektu wszystkie w tym samym kierunku. Postaram się to gdzieś dokładniej opisać na razie jestem pod ogromnym wrażeniem ponieważ nigdy wcześniej nie widziałem w takich ilościach lecących w ten sposób obiektów świetlnych dużych kul. Szukam informacji na ten temat ponieważ nie sądze żebym był jedynym obserwatorem tego zjawiska tego było zbyt wiele i trwało około 30 minut. Odczuwam zmiany pogodowe podczas wyładowań atmosferycznych i takie odczucia towarzyszyły mi dzisiaj. Wyszedłem na balkon by zobaczyc czy nie zbliza sie burza i ujrzałem na tle pierzastych chmur te świecące obiekty. W mojej ocenie leciały nieco wyżej niż potencjalnie lata śmigłowiec a znacznie niżej od samolotów. Nagrałem aparatem film na którym ledwo ale znacznie widać te obiekty. Najbardziej po wpisach wczesniejszych przekonuje mnie teza o piorunach kulistych. Jestem na swiezo pod wrazeniem wiec pisze chaotycznie ale bede szukal informacji na ten temat poniewaz wygladalo to jak maly armagedon moze przesadzam. Kule z mojej perspektywy leciały poziomo wzgledem ziemi

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 11.07.2010 14:40

UFO ostatnio zaktywizowało się nad Polską - do tej pory monopol na UFO mieli np. Chińczycy, czy Rosjanie:
http://nowaatlantyda.com/?p=1192 i http://nowaatlantyda.com/?p=681
Wniosek taki, że trzeba wieczorami wyjeżdżać za miasto, gapić się w niebo i mieć ze sobą aparat fotograficzny w pogotowiu:)
Podobno nad Gdynią często teraz lata coś - może właśnie UFO?:)
http://nowaatlantyda.com/?p=2217

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mario to mogły być kuliste błyskawice

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jeszcze jedno próbowaliśmy to sfotografować, lecz na zdjęciach wychodziły tylko takie dziwne świetliste kreski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja też widziałam takie kule nad Poznaniem, miały kolor biały pojawiły się 02.08.09r. o godz. 1.30 w nocy, wisiały jakieś trzy godziny i z bardzo dużą prędkością odleciały. Może Wam się wydawać to śmieszne ale towarzyszył temu dziwny zapach podobny do palonej farby... To nie tylko ja tak odczułam, oprócz mnie jeszcze pięć osób to widziało i czuło. Ja wierzę że coś w tym jest. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.