Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18129 miejsce

UFO - nie samą polityką żyje Parlament Europejski

Europejskie Centrum Badania UFO to propozycja Mario Borghezio, włoskiego europosła. - Możemy mieć wątpliwości, ale UFO ma wartość naukową. Obserwatorium ułatwi badania. Potrzebujemy liczb, nie opowiastek - powiedział europoseł.

Fot. ilustracyjna / Fot. http://www.youtube.com/watch?v=ZcFgAAv5Omk&feature=relatedZ propozycją Europejskiego Centrum Badania UFO wyszedł Mario Borghezio, włoski europoseł. Jego pomysł wspierał i naukowo uzasadniał prof. Massimo Teodorani.

- Badania nad UFO mają kilka aspektów: naukowy, socjologiczny i psychologiczny. Z punktu widzenia astrofizyki, niektóre zjawiska opisywane jako kontakt z UFO to efekty świetle czy zjawiska sejsmiczne występujące na pewnych obszarach kuli ziemskiej. Wspólne badania naukowców pomogłyby lepiej opisać te zjawiska przy użyciu odpowiednich instrumentów astrofizycznych, takich jak teleskopy czy magnetometry. To z kolei, pozwoliłoby na wykorzystanie energii świetlnej i cieplnej, którą one wywołują - powiedział prof. Teodorani podczas konferencji prasowej.

- W świecie katastrof i zmian klimatycznych, natura sama proponuje nam pewne ścieżki. Jeśli uda nam się zrekonstruować tą energię, będziemy mogli wykorzystać ją we właściwy sposób. Ale tu potrzebne są wspólne działania i badania prowadzone przez naukowców z całej Unii - przekonywał prof. Teodorani.

Borghezio i Teodorani zwrócili też uwagę na aspekty socjologiczne i psychologiczne. - Zjawisko UFO jest często wykorzystywane do manipulacji i przedstawiane w niewłaściwym świetle. Europejskie Centrum Badania UFO miałoby na celu konsolidację badań, wyjaśnianie i weryfikację zjawisk, które wydają nam się lądowaniem istot pozaziemskich. Jeśli, w konsekwencji prowadziłoby do badań odwiedzin istot pozaziemskich. Cóż, nie wykluczamy tego, ale potrzebujemy danych liczbowych, nie opowiastek - argumentowali.

Pięć kroków - jak dodać materiał do serwisu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

moonelf
  • moonelf
  • 31.01.2011 22:18

w santa ponsa na majorce jest gora,ktora noca wyglada jak ogromny statek kosmiczny - przygotowuje tam wielki projekt turystyczny zmieniajacy cala zatoke w ogrona baze kosmiczna- ufosantaponsa@hotmail.com

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 11.07.2010 14:46

Temat trochę wakacyjny, myślę, ze w Parlamencie UE powinni zająć się innymi sprawami, a UFO zostawić specjalistom - politycy znają się na UFO, jak kura na pieprzu;) Wolę o UFO poczytać tu: http://nowaatlantyda.com/?s=ufo

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.07.2010 11:33

haha tak i niech główną siedzibę UFO-uniwersytetu otworzą w Polsce- Polak potrafi :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chodzi o Galileusz to:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Galileusz
http://portalwiedzy.onet.pl/3412,,,,galileusz,haslo.html
a ci którzy mieli wtedy władzę nad nim już dawno odeszli w zapomnienie !
Z perspektywy ludzkości i dla dobra przyszłych pokoleń najważniejsza jest zdobyta wiedza w trakcie naszego życia i przekazana następcom a nie władza nad innymi !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Alino, przecież gdyby naukowcy nie wieżyli w to, że gdzieś tam żyją inteligentne cywilizacje to musieliby znależć sobie inny cel w życiu i zaprzestać wielkie projekty badawcze !
Jednakże ci prawdziwi naukowcy zdają sobie sprawę z przeciwności , które wykluczają pewne żeczy np: małe latające tależe :)
Wystarczy mieć pewne informacje i jest oczywistym, że fizycznie niedopuszczalne są podróże międzygwiezdne w stateczkach typu UFO (latający spodek) !

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może jednak istnieją obcy? Pamiętacie to: "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie"? W teorie Kopernika i Galileusza też na początku nie wierzono...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podzielam wasze opinie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Totalna bzdura, jak pisałem europosłowie odwracają uwagę od autentycznych problemów zajmując się sprawami nieistotnymi, aby społeczeństwo miało przekonanie że pracują i robią coś istotnego, aby mogli zarabiać niezłą kasę. Jest to odrażający proceder. Co do UFO, ten skrót oznacza NOL czyli Niezidentyfikowane Obiekty Latające a nie statki kosmiczne "obcych". Więc że UFO istnieje - to fakt, bo często widać na niebie lub radarze coś co nie jest zidentyfikowane, ale to chmury, ptaki, eksperymentalne samoloty, zjawiska atmosferyczne, itd. a nie statki kosmiczne "obcych". Badanie tego to błazenada, w żadnym kraju nie ma statystycznie istotnych doniesień ludności n/t jakiś "obcych" poza USA, a USA to najbardziej zacofany intelektualnie kraj, tam 1/3 ludzi jest przekonana że za czasów dinozaurów żyli ludzie (dinozaury wyginęły z 60 mln lat temu a człowiek pojawił się z 3 mln lat temu). Przykro mi że idioci z parlamentu UE podążają w tą stronę. UE to chory twór, toteż ich pomysły są patologiczne. Zapewne istnieją cywilizacje poza Ziemią, ale nie są to humanoidalne pokurcze gwałcące niewyżytych seksualnie Amerykanów . Jak pisał A. C. Clarke - gdy widzę UFO, przechodzę na drugą stronę ulicy, aby nie tracić czasu na bzdury.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, dużo pisali o UFO pomimo iż nigdy nie mieli kontaktu z UFO !

Tak naprawdę era odkryć życia na planetach pozasłonecznych dopiero przed nami , już budowane są narzędzia o możliwościach odkrywania planet ziemiopodobnych.
http://gallery.astronet.pl/index.cgi?465
http://www.polskieradio.pl/nauka/artykul129989_kosmiczny_teleskop_keplera_odkryl_piec_nowych_egzoplanet.html
http://alpha.uwb.edu.pl/woszczyk/

Wiele osób widziało zdjęcie galaktyk o nazwie: "Głębokie Pole Hubble'a" .
Wyobrażmy sobie, że fotografujemy obiekt tak daleki ( 12-13mld. lat świetlnych), że musimy użyć dziesięciodniowej ekspozycji obiektywem o średnicy 2,3m.(kosztującym 1 mld. dolarów) super czułą kamerą z orbity !!!
To jest prawdziwa nauka a nie UFO i ufolodzy !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamiętacie Faxtor X ? Tam dużo pisali o UFO .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.