Facebook Google+ Twitter

UFO - sposób na nudę

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2006-07-15 17:39

Przy pomocy deski i sznurka dwaj młodzi ludzie wykonali w pszenicy wielkie kręgi. Wpadli w panikę, gdy do wsi zjechali ciekawscy z całej Polski.

Od dwóch dni do Borku w powiecie bocheńskim przyjeżdżają całe wycieczki. Ludzie szukają kręgów, które w polu pszenicy zostawiło UFO. Pojawiły się one kilka dni temu. Całemu światu o tym dziwnym odkryciu opowiedzieli dwaj młodzi ludzie: 16-letni Ariel i 19-letni Piotrek. Jak się okazało - twórcy tajemniczych piktogramów.

Znaleźliśmy piktogramy

Kilka dni temu Piotrek razem z młodszym sąsiadem Arielem przesłali na jeden z portali internetowych wiadomość. – W polach znaleźliśmy coś bardzo dziwnego – napisali. – Przypomina to piktogramy, czyli kręgi zbożowe wykonane rzekomo przez UFO – zapewniali.

Do komunikatu dołączyli zdjęcia. Przy wytłoczonych w zbożu kręgach stali obaj. W przesłanej informacji chłopcy posługiwali się tylko imionami. Nie chcieli zdradzić nazwisk. Ustalenie ich danych w tak małej społeczności jak Borek nie było jednak trudne. Informacje o tajemniczym odkryciu zamieściły lokalne portale internetowe. Podało ją także radio.

We wsi zrobił się szum

Do tej niewielkiej miejscowości przyjechała telewizja. – Sam mieszkam wtej wiosce, ale nic nie widziałem - mówi Aleksander Dziadowiec, wicewójt gminy Rzezawa. O tajemniczych kręgach nie
wiedziała też Elżbieta Gnieć -sołtys Borku. Ludzie przyjeżdżają i szukają, ale nie wiem nawet, gdzie ich kierować zapewnia wicewójt gminy Rzezawa namówiony przez dziennikarzy szuka¸ piktogramów z kościelnej wieży Jednak nawet z tego miejsca nie odnalazł ich. Mając imiona i nazwiska odkrywców, skontaktował się nimi. Byli przestaraszeni. Przyznali się tylko, że piktogramy wykonali sami - mówi Dziadowiec - za nic w świecie nie chcieli jednak wskazaç miejsca, gdzie się znajdują. Bali się pewnie, że właściciel zboża złoi im skórę.

Na tropie kręgów

Nam tajemnicze kręgi udało się zlokalizowaç. Okazało się jednak, że nie wygladają już tak imponująco jak na zdjęciach wykonanych przez samych twórców. Najprawdopodobniej to młodzi ludzie przestraszeni wywołanym przez siebie zamieszaniem usiłowali naprawić zniszczenia.
– Trochę nam głupio z tego powodu – mówi 19-letni Piotrek – chcieliśmy się zabawić, a wyszła z tego wielka sprawa – tłumaczy.

Dwa lata temu podobne piktogramy odkryto w samej Rzezawie niedaleko linii kolejowej, w sąsiedztwie biegnącej w pobliżu drogi. Było to dziewięć kręgów zbożowych o różnej wielkości. Największy miał średnicę 16 metrów. Na miejsce przybyli wtedy specjaliściz Centrum Badań UFO i Zjawisk Anormalnych. - Byliśmy pod wrażeniem tego zjawiska. W tym roku postanowiliśmy sami zrobić coś podobnego - mówi Piotrek. Instrukcję młodzi ludzie znaleźli w internecie. Piktogramy wykonali przy pomocy deski i sznurka. Zajęło im to pół godziny.

Małgorzata Więcek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.07.2006 08:34

LOL

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.