Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11918 miejsce

"UFOLOGIA" - recenzja albumu dla dzieci i młodzieży

Czy jesteśmy sami we wszechświecie? To temat, który na pewnym etapie życia nurkował niemal każdego z nas. Odległe galaktyki i obce cywilizacje – to tematy, które wciągną młodego czytelnika i pozwolą mu stać się agentem KOSMOZ-u.

 / Fot. DEBIT"Pilne ostrzeżenie dla wszystkich mieszkańców Ziemi. Kosmici, obcy, byty pozaziemskie, goście z kosmosu - różnie bywają nazywani, lecz nie należy ich uważać za wymysły niezrównoważonej ludzkiej wyobraźni. Przeciwnie, istoty te są prawdziwe, co więcej - żyją wśród nas. Jeżeli nie brak Wam odwagi, ani potęgi intelektu, powinniście odkryć prawdę zawartą na kartach tej księgi. Jesteście jedyną nadzieją tej planety". Prof. Allen Gray, 1969r.

Z takim właśnie komunikatem zwrócił się słynny badacz z Wydziału Badań Zjawisk Paranormalnych do młodych Czytelników. Teraz każdy zdolny małoletni może pomóc w ochronie Ziemi i nawiązaniu pozytywnych relacji z obcą cywilizacją. Album "Ufologia" ma mu w tym pomóc jako sprawdzony przewodnik, dzięki któremu stanie się kadetem KOSMOZ-u

W albumie przytoczono wiele faktów w historii, które poświadczały o spotkaniach Ziemian z obcą cywilizacją. Wszak ślady - krater Wolfe Creek w Australii, Trójkąt Bermudzki na Oceanie Atlantydzkim, Kryształowa Czaszka Majów czy Moai na Wyspie Wielkanocnej - pozostały do dziś. Czytelnik ma również szansę poznać różnorodne rasy a wśród nich: humanoidalni Grelowie i Taurykanie, Reptoklony, Cyborgi z Denebu, "krabopodobni" wojownicy z Tau czy Cybermózgi. Przy każdej cywilizacji podano nie tylko jej opis, ale również ziemskie siedliska i cele-misje. Przestrzegać się trzeba przede wszystkim GLUTE - Gwałtownie Leżącego Ultrainteligentnego Transplanetarnego Eneolitu, ale agent KOSMOZU i z tym powinien sobie poradzić. W albumie interesujące są także rozdziały dotyczące komunikacji z obcymi i ich technologii.

Graficznie album nie odbiega niczym od innych pozycji z tej serii, np.: "Wampirologii". Ma twardą, foliowaną, grubą oprawę, format 260x310 mm i 32 strony. Najważniejsze jednak jest to, co znajduje się w środku a tam każda ze stronić prezentuje się okazale. Bogactwo grafiki, rysunków, zdjęć i różnorakiego rodzaju dodatków (np.: giętkie lustro, które zwija się rolkę a służy do odnajdowania ukrytych wizerunków Obcych) sprawia, że młody Czytelnik na długo zajmie się lektury. Warto jednak spędzić z nim trochę czasu przy albumie, aby nauczył się rozróżniać zabawę i fikcję od prawdy.

"Ufologia" jest o tyle interesująca, że zapewnia nie tylko "czytano-oglądaną" rozrywkę, ale także daje pole do wymyślania zabaw. Nie zdziwi zatem fakt, gdy dziecko po przejrzeniu albumu będzie chciało stać się kadetem Kosmosu lub zapragnie pobawić się w "Facetów w czerni".

Wydawnictwo DEBIT

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.