Facebook Google+ Twitter

Uganda: Surowe kary za obrzezanie kobiet i homoseksualizm

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-12 16:17

Parlament Ugandy zakazał dokonywania obrzezania kobiet. Za dokonywanie tego brutalnego zabiegu będzie można dostać karę 10 lat więzienia, a jeśli dziewczyna umrze - nawet dożywocie.

Tradycyjne wśród wielu afrykańskich plemion obrzezanie nie tylko pozbawia kobiety czerpania przyjemności z seksu, ale też może powodować bardzo poważne komplikacje zdrowotne - na przykład podczas porodu.

Równocześnie Uganda szykuje bardzo restrykcyjne prawo przeciwko gejom. Za seks homoseksualny będzie groziło dożywotnie więzienie, władze chcą też wprowadzić obowiązek donoszenia na gejów i lesbijki. Za odbywanie stosunków homoseksualnych przez nosicieli HIV i chorych na AIDS sąd będzie mógł ich skazać śmierć.

Homoseksualizm jest już w Ugandzie zakazany, ale nowe prawo ma dać sędziom możliwość wymierzania jeszcze bardziej surowych kar. Zmiany gorąco poierają lokalni muzułmańscy przywódcy religijni, a także znany ze swej niechęci do homoseksualistów prezydent Yoveri Museveni.

Tymczasem społeczność międzynarodowa protestuje przeciwko zaostrzaniu prawa w Ugandzie. Na wtorek planowana jest manifestacja pod londyńską siedzibą Wysokiej Komisji Ugandyjskiej lub ambasadą tego kraju. Zdaniem członków organizacji OutRage walczącej o prawa homoseksualistów, działania władz w Ugandzie to zagrożenie nie tylko dla gejów i lesbijek, ale także dla całego społeczeństwa tego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.