Facebook Google+ Twitter

Ugoda między szefem PiS a grupą ITI. Kaczyński musi przeprosić koncern

Trwający od 2009 roku proces sądowy między koncernem ITI a szefem PiS zakończył się ugodą. Jarosław Kaczyński ma na mocy decyzji Sądu Apelacyjnego w Warszawie przeprosić grupę ITI w mediach i wpłacić 10 tys. zł na cel społeczny.

 / Fot. Kolanin/CC BY 3.0Prezes PiS Jarosław Kaczyński od kilku lat ma problemy z prawem. Nie chodzi wyłączcie o sprawy sądowe z byłym ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS, Januszem Kaczmarkiem. Także o inne. Teraz ugodą zakończył się proces cywilny, który wytoczył Jarosławowi Kaczyńskiemu koncern ITI w sprawie o podanie przez szefa PiS nieprawdy. Chodziło o jego słowa, dotyczące przeznaczenia przez władze Warszawy 460 mln zł dla ITI na przebudowę stadionu stołecznej Legii.

Szef PiS Kaczyński ma złożyć, zgodnie z decyzją sądu, oświadczenie, że jego zamiarem nie była ujemna ocena spółek grupy ITI. Przypomnijmy - spółka grupy ITI to holding medialno-rozrywkowy z siedzibą w Luxembourgu.

W związku z zawarciem ugody sądowej przez adwokatów obu stron, Sąd Apelacyjny w Warszawie, umorzył sprawę. Do Sądu Apelacyjnego wpłynęła wcześniej apelacja Jarosława Kaczyńskiego od niekorzystnego dla niego wyroku sądu I instancji. W prowadzonej sprawie w 2010 roku Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał mu przeprosić spółkę grupy ITI w mediach oraz wpłacić 10 tys. zł na cel społeczny (pozew wnosił o 100 tys. złotych).

Obecnie zawarta ugoda zakończyła całą kilka lat trwającą sprawę. Na mocy ugody szef PiS ma złożyć oświadczenie, że jego zamiarem nie była ujemna ocena spółek grupy ITI, ale jedynie krytyka racjonalności wydatku na przebudowę stadionu – z perspektywy prawidłowości działań władz stolicy. Prezes Kaczyński ma też skorygować swoją wypowiedź, że nie był to prezent od Platformy Obywatelskiej dla ITI, tylko inwestycja w majątek miejski, oddany klubowi Legii w odpłatną dzierżawę. W tej sytuacji koncern ITI wycofał roszczenia wobec pozwanego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

JW@
  • JW@
  • 21.04.2012 17:38

ITI telewizja pro rządowa i na Usługach Moskwy! A wyrok skandaliczny - sędziowie którzy wydali wyrok ,nie mają nic wspólnego z niezawisłością - to ludzie z poprzedniego komunistycznego systemu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ad Rem
  • ad Rem
  • 21.04.2012 16:44

Ugoda ugodą , ale czy Kaczyński dotrzyma słowa ? Wszystkich których do tej pory obraził nie przeprosił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.