Facebook Google+ Twitter

31 miejsce

Ugodził nożem ochroniarza

Najbliższe trzy miesiące za kratkami aresztu spędzi zatrzymany przez świnoujskich policjantów 54-latek. Mężczyzna ranił nożem w brzuch pracownika ochrony sklepu oraz groził pozbawieniem go życia. Później zajmie się nim Sąd.

 / Fot. Jerzy KirzyńskiDyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o awanturze przed sklepem przy ulicy Fińskiej zakończonej ugodzeniem nożem.

Przybyli niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci zastali na miejscu pokrzywdzonego z raną jamy brzusznej, któremu ratownicy udzielali pomocy.

 / Fot. Archiwum KMP Świnoujście- Ranny pracownik ochrony wyjaśnił stróżom prawa, że zwrócił uwagę stojącemu przed sklepem mężczyźnie, aby nie zaczepiał wychodzących klientów- relacjonuje oficer prasowy KMP w Świnoujściu asp. sztab. Barbara Olszewska. - W odpowiedzi otrzymał cios nożem w brzuch oraz usłyszał groźby pozbawienia życia.

Mundurowi zabezpieczyli pozostawiony na miejscu zdarzenia plecak należący do sprawcy, który uciekając, nie zdążył go zabrać. Przeglądając zawartość, znaleźli w nim wypis z zakładu karnego z pełnymi danymi osobowymi. Przejrzeli także monitoring, odtwarzając przebieg zdarzenia.

 / Fot. Archiwum KMP ŚwinoujścieZatrzymanie nożownika było już tylko kwestią czasu.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 54-latek , bez stałego miejsca zameldowania, popełniał w przeszłości przestępstwa, za które odsiadywał wyrok pozbawienia wolności.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu mł. insp. Dorota Zawłocka złożyła wniosek do Prokuratury Rejonowej o tymczasowy areszt dla sprawcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.