Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8181 miejsce

UJ bogatszy o nowy klub studencki - "Pomorania”

5 maja na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyło się pierwsze spotkanie sympatyków Pomorza.

Klub Studencki "Pomorania" powstał w 1962 roku w Gdańsku. Od 1967 roku przyznaje prestiżowy Medal Stolema, którym honoruje postaci zasłużone dla Pomorza i Kaszub. Wśród laureatów medalu znaleźli się m.in.: Aleksander Labuda, Donald Tusk, ks. Jan Perszon, Józef Borzyszkowski, Kaszubski Zespół Folklorystyczny "Krëbane" z Brus, Towarzystwo Naukowe w Toruniu i Schola Cantorum Gedanensis . Poza Gdańskiem, „Pomorania” działa również w Toruniu i właśnie rozpoczyna działalność w Krakowie.

"Pomorania" w Krakowie

5 maja na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyło się pierwsze spotkanie sympatyków Pomorza. Pomysłodawcą utworzenia „Pomoranii” na UJ jest Adam Zbieg, student ekonomii. Klub zrzesza młodych aktywnych ludzi, pragnących promować kulturę Pomorza i zgłębiać wiedzę o tym regionie Polski. Lech Bądkowski, jeden z założycieli pierwszego Klubu „Pomorania” ,mówił: „Z dyskusją winna się wiązać działalność praktyczna”.

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego postanowili wziąć sobie do serca jego słowa. W najbliższych planach krakowskiej „Pomoranii” jest organizacja wieczorków literackich, koncertów i wystaw twórców znad morza, lektoratu języka kaszubskiego oraz założenie stowarzyszenia o tej samej nazwie co Koło. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wysyłania zgłoszeń na maila: pomorania.krakow@gmail.com . Pod podanym adresem można również uzyskać dodatkowe informacje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.