Facebook Google+ Twitter

Ujawniono szczegóły tajnych operacji USA prowadzonych w Afganistanie

Szczegóły tajnych operacji, prowadzonych przez siły amerykańskie w Afganistanie, ujrzały światło dzienne. Wszystko za sprawą publikacji tych materiałów w internetowych wydaniach "Der Spiegel" oraz "New York Times" i "The Guardian".

Żołnierze amerykańskiej 101 Dywizji Powietrzno- Desantowej na ulicach Mosulu. www.wikipedia.org / Fot. n/aW rękach tych trzech redakcji znajduje sie ponad 90 tysięcy "sprawdzonych i autentycznych dokumentów" dotyczących tajnych operacji wojsk amerykańskich w Afganistanie. Chodzi m.in.
o grupę Task Force 373 czyli amerykańskich komandosów, którzy specjalizują sie w "elminowaniu" czołowych dowódców wroga - informuje wprost.pl

Dziennikarze powołują sie na takie dokumenty jak meldunki oficerów i zwykłych żołnierzy walczących z talibami. - Zawierają one informacje o ofiarach wśród ludności cywilnej, chybionych operacjach oraz wielu innych błędach i niepowodzeniach wojsk amerykańskich w Afganistanie - informują redaktorzy gazet. Z dokumentów jasno wynika, że sytuacja sił NATO w Afganistanie jest znacznie gorsza, niż jej stan faktyczny przedstawiany w oficjalnych komunikatach wojska i policji.

Publikacje zostały skrytykowane przez Biały Dom. - Stany Zjednoczone w najostrzejszy sposób potępiają opublikowanie tajnych informacji. To może zagrozić życiu Amerykanów i ich sojuszników, a także bezpieczeństwu narodowemu - oświadczył James Jones, doradca prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

http://di.com.pl/news/32788,0,Niejawne_dokumenty_z_Afganistanu_sa_w_sieci.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.