Facebook Google+ Twitter

Ujawniono wiadomości tekstowe z ataku 9/11

Serwis Wikileaks w ciągu ostatnich 24 godzin ujawnił ponad 500 tys. wiadomości tekstowych wysłanych z pagerów w czasie ataku 11 września 2001r. Wiele z nich budzi kontrowersje.

Atak na WTC. / Fot. PAP EPA DPA / HUBERT MICHAEL BOESLWikileaks jest serwisem internetowym opartym na technologii Wiki umożliwiającym publikowanie anonimowo tajnych dokumentów. Jak zapewniają administratorzy strony, ma to zapewnić sprawne czuwanie nad przejrzystością działalności rządów czy organizacji. Wczoraj rozpoczęto publikowanie setek tysięcy wiadomości tekstowych, głównie wysłanych przez pracowników rządowych i nowojorską policję. Oczywiście są też te pochodzące od osób prywatnych. Opublikowano wiadomości wysłane pomiędzy godz. 3 nad ranem 11 września 2001 r. a godz. 3 dnia następnego. Wszystkie razem tworzą bardzo szczegółową relację z najważniejszego wydarzenia XXI w. minuta po minucie.Wiele opublikowanych informacji budzi wątpliwości i kontrowersje. Po godzinie 8.46 czasu nowojorskiego, tego feralnego dnia w wielu wiadomościach pojawia się informacja o tym, jakoby w północną wieżę miał uderzyć mały samolot lub odrzutowiec, a nie wielki komercyjny boeing 767. Oto kilka z tych relacji:

08:54:46 - Jednostki ratunkowe w WTC, lotnicza katastrofa, mały odrzutowiec
08:55:35 - Masz włączone radio? Mały samolot uderzył w World Trade Center - Andy
08:55:42 - Mały samolot uderzył w WTC w Nowym Jorku, oddzwoń, kochająca cię żona

Nie jest to jedyna wątpliwość, jaką wzbudzają pagerowe wiadomości. Podobna sytuacja ma miejsce w momencie, kiedy wielki boeing miał uderzyć w jedną ze ścian Departamentu Obrony USA (Pentagon). Mały samolot lub helikopter uderzył w Pentagon - mówi jedna z relacji. Wikileaks nie ujawnia dokładnego źródła, z którego otrzymała ponad pół miliona tekstowych wiadomości. Natomiast przyznaje, że pomogły im w tym służby, które archiwizują informacje i połączenia telefoniczne związane z atakiem z 11 września.

Źródła:
Wikileaks - tutaj dostępne są wszystkie opublikowane wiadomości
wprost.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetny artykuł. Szkoda, że na dalekiej pozycji. Jest tu sporo informacji, odbiegających od oficjalnej wersji wydarzeń z 9/11, jak choćby, że to nie pasażerski samolot uderzył w Biały Dom,ale jak komentowali na bieżąco świadkowie, mały samolot. Potwierdzają to także inne źródła, łącznie z wieloma grupami ekspertów z całego świata.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.