Facebook Google+ Twitter

Ukazała się "kryzysowa" encyklika Benedykta XVI

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-07 16:40

Ukazała się papieska encyklika "Caritais in veritatis". W dokumencie Benedykt XVI adaptuje naukę społeczną Kościoła do wyzwań globalizującego się świata w dobie kryzysu.

Jak tłumaczy sekretarz Episkopatu biskup Stanisław Budzik nadrzędnym przesłaniem encykliki jest apel o chrześcijańskie wartości w życiu społecznym i ekonomice. To szczególnie ważne w obliczu współczesnych znaków czasu - dodaje bp Budzik.

W encyklice papież zwraca uwagę na problem zrównoważonego rozwoju i biedy oraz wzywa do solidarności w obliczu tych zjawisk. Nie będzie prawdziwego rozwoju, jeżeli ktoś będzie korzystał, a inny będzie zmuszony do życia w warunkach niegodnych - tłumaczy przesłanie encykliki członek Papieskiej Komisji Iustitia et Pax bp Piotr Jarecki.

Z encykliką zapoznał się doradca prezydenta Adam Glapiński. Jak podkreśla ekonomista - w globalnej ekonomice niezbędny jest powrót do chrześcijańskich wartości, a instytucje międzynarodowe powinny poważnie potraktować apel papieża o kierowanie się altruizmem.

Encyklikę opublikowano na dzień przed zebraniem się we włoskiej L'Aquli przywódców grupy G8, najbardziej wpływowych państw świata. ,,Caritas in veritate" jest trzecią po ,,Deus Caritas est" i ,,Spe Salvi" encykliką Benedykta XVI.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.