Facebook Google+ Twitter

Ukazała się książka o Grzegorzu Ciechowskim

Nakładem wydawnictwa "Bernardinum" ukazała się książka pod redakcją Jana Kulasa "Grzegorz Ciechowski 1957 - 2001. Wybitny artysta rodem z Tczewa", opisująca dokładnie dzieciństwo i młodość legendarnego lidera "Republiki".

 / Fot. Piotr BalkusNakładem wydawnictwa "Bernardinum" ukazała się książka pod redakcją Jana Kulasa "Grzegorz Ciechowski 1957 - 2001".

Publikacja, mająca podtytuł "Wybitny artysta rodem z Tczewa", opisuje dokładnie przede wszystkim dzieciństwo i młodość legendarnego lidera "Republiki". Okres ten Ciechowski spędził w swoim rodzinnym mieście Tczewie, skąd wyjechał na studia do Torunia.

Książka jest pełna barwnych ciekawostek z lat młodości muzyka (jak to idąc do pierwszej spowiedzi zapomniał kartki z wypisanymi grzechami, albo jak debiutował w tczewskim chórze koncertem na flecie), lub dowiedzieć się jakim był uczniem i czyje przeboje śpiewał w domu na stole, który służył za scenę. Co ciekawe, można również na jej kartach zapoznać się z jego niedawno odkrytymi, nieznanymi jeszcze dotąd nikomu wierszami młodego Ciechowskiego. Ale także przeczytać obszerny wywiad z drugą żoną artysty, Małgorzatą Potocką. Atutem tego wydawnictwa jest mnóstwo niepublikowanych dotąd zdjęć autora "Nie pytaj o Polskę", od niemowlaka, po dorosłego młodzieńca.

Część książki poświęcona jest opiniom internautów oraz znajomych muzyka na temat jego twóczości i jego samego. Możemy też tu odnaleźć wybór najwązniejszej dyskografii Ciechowskiego.

"Grzegorz Ciechowski 1957 - 2001" to sentymentalno-faktograficzna podróż do rodzinnego miasta artysty, napisana przez jego kolegę ze szkolnej ławy - Jana Kulasa, historyka i tczewskiego działacza samorządowego. "Dotychczas (...) Grzegorz Ciechowski, wybitny poeta, muzyk (...) był bardziej utożsamiany z Toruniem i z Warszawą, niż z Tczewem. (...) W gronie bliskich i życzliwych Grzegorzowi Ciechowskiemu osób, uznaliśmy, że czas najwyższy podjąć próbę zmiany tej sytuacji" - wyjaśnia motywy powstania książki Kulas.

29 sierpnia tego roku minęła 50. rocznica urodzin artysty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ciekawe;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Natalio, książka jest bardzo tania... Ale nie wiem, czy ją łatwo znajdziesz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Dziękuję, że powiedziałeś o tym. Zaraz pobiegnę do księgarni :) Świetny muzyk, wielka postać... Aż jestem ciekawa co w tej ksiażce znajdę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.