Facebook Google+ Twitter

Ukazała się nowa powieść o Wrocławiu!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-13 15:46

Wrocławianie od dawna wyczekiwali na powieść Stanisława Karolewskiego pt. "W piaskownicy światów" i wreszcie jest!

Okadka książki W piaskownicy światów / Fot. Stanisław KarolewskiKsiążka ukazała się w zeszłym tygodniu, nakładem wydawnictwa Szarlatan. Na okładce możemy przeczytać:"Jak oswoić skrawek świata, na którym przyszło nam żyć?
Jak odkryć magię jego zwyczajnych zaułków, mijanych obojętnie w codziennym pędzie?"

Bohater - narrator powieści - podejmuje wyzwanie. W mrocznej, onirycznej atmosferze mglistych, deszczowych ulic, próbuje odnaleźć zagubione historie i uczucia. Niczym współczesny Ulisses wyznacza niezwykłą topografię miasta, wciągając czytelnika w niekończącą się wędrówkę oraz w tajemniczą "grę w rzeczywistość". To książka o mieście wybranym, ale i przeklętym. Książka o magii zaklętej w bramach starych kamienic i o sennych, niezwykłych zakątkach. O kobietach, wiecznej pogoni za miłością nierealną i artystycznym nienasyceniu. O alkoholowych oparach, unoszących się stale gdzieś wokół... Kawior i upodlenie, brud ulicznych rynsztoków i sztuka przez duże S, literatura i papierosowy dym - wszystko to zaklęte w kartach powieści.

"W piaskownicy światów" jest literackim debiutem na najwyższym poziomie. To powieść pod wieloma względami nowatorska, wpisująca się w aktualny kontekst kulturowy przez liczne aluzje oraz bezpośrednie nawiązania do sytuacji i spraw bieżących. Ale przede wszystkim jest to Opowieść. Wskrzeszona forma, o której współcześni twórcy już nie pamiętają. To również powrót do świata baśni, mitów i legend, przenikających rzeczywistość. Autor - wrocławski antykwariusz - w błyskotliwy sposób operuje słowem i strukturą powieściową, budując niepowtarzalny klimat epopei o rodzimym mieście. Zniewala, przykuwa uwagę i nie pozwala oderwać się od lektury. Aż do ostatniego zdania.

Zachęcamy do lektury. Naprawdę warto!

SPOTKANIE AUTORSKIE ze Stanisławem Karolewski autorem powieści: W piaskownicy światów, epos wrocławski odbędzie się w Sobotę 17.10.2009 o godz. 20:28
w: Café & Cocktail Bar De Lounge ul. Księcia Witolda 2 we Wrocławiu, naprzeciwko Uniwersytetu Wrocławskiego. Organizatorzy obiecują poczęstunek :), a o godzinie 21 fragmenty powieści przedstawią aktorzy ze Sceny Witkacego.

Stanisław Karolewski
Wydawnictwo Szarlatan

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.