Facebook Google+ Twitter

Ukazało się w gazetach

Polskie władze chciały na szczyt. Rolnicy chcą zatrudniać Ukraińców. Tata Giertycha pochwalnie o dyktatorze. Ddoktor Pollok o polskich obozach koncentracyjnych.

Polskie władze chciały na szczyt
W artykule "Prezydent czuje się obrażony", Rzeczpospolita donosi. że według przedstawicieli Kancelarii Prezydenta, stronie polskiej bardzo zależało na tym, żeby szczyt odbył się w Weimarze. A to dlatego, że właśnie tam Lech Kaczyński miał przedstawić Angeli Merkel i Jacques'owi Chiracowi nowe pomysły dotyczące traktatu europejskiego.
Gazeta informuje również, że biedne polskie województwa ruszyły w pościg za najlepiej rozwijającymi się regionami. Okazuje się, że w ostatnich latach, po Mazowszu, dzięki inwestycjom najszybciej rozwijało się Podkarpacie.

Rolnicy chcą zatrudniać Ukraińców
Związki i stowarzyszenia rolnicze chcą zgody na legalne zatrudnianie Ukraińców przez polskich rolników. Chce tego również Adam Lepper, choć zwolenników pomysłu można znależć również w PiS (europoseł PiS Adam Bielan, poseł Artur Zawisza) - pisze "Gazeta Wyborcza". Niewielu Polaków chce ciężko pracować w polu za małe pieniądze (1 zł za kilogram zebranych truskawek). Rolnicy zatrudniają więc mieszkańców krajów dawnego ZSRR - najczęściej na czarno. Za legalne zatrudnienie np. Ukraińca muszą w urzędzie pracy zapłacić blisko 1 tys. zł.

Tata Giertycha pochwalnie o dyktatorze
O zamieszaniu w Strasburgu spowodowanym wczorajszym przemówieniem europosła LPR (a prywatnie ojca ministra edukacji), napisał "Dziennik". W trakcie debaty na temat 70 rocznicy prawicowego zamachu na rządzących w Hiszpanii lewicowych republikanów, Maciej Giertych zaliczył dyktatora do obrońców tradycyjnych wartości i nazwał mężem stanu.

Doktor Pollok o polskich obozach koncentracyjnych
"Źycie Warszawy" opisuje na pierwszej stronie publikacje internetowe Edwarda Polloka, doktora historyka miszkającego w Niemczech, a pochodzącego z Opolszczyzny. Pollok redaguje otóż na swojej stronie magazyn "informujący o Polsce, Śląsku i Niemczech", w którym zamieszcza teksty głównie o obozach koncentracyjnych prowadzonych przez władze II Rzeczpospolitej i PRL.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.