Facebook Google+ Twitter

Układają trawę na Śląskim

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-10-24 10:27

Wczoraj na Stadion Śląski przyjechała z Niemiec murawa, na której polscy piłkarze 17 listopada zagrają w eliminacjach mistrzostw Europy z Belgią. Jej układanie zakończy się jutro.

Zwiniętą w rolki trawę przywiozły do Chorzowa cztery tiry. Dzisiaj przyjedzie kolejnych dziewięć, a jutro ostatnie trzy. Każda rolka ma 2,2 m szerokości, 15 m długości i 3,5 cm wysokości. - Trawa pochodzi z uprawy spod Monachium. Rosła na polu, a potem została pocięta na kawałki i zwinięta - mówi Andrzej Szmytka z firmy Schwab Rollrasen, która zajmuje się układaniem murawy. - Wystarczy dziesięć dni i trawa lekko się ukorzeni. Trzeba ją tylko podlewać i wałować.

Trawę rozwija specjalna maszyna. Zaraz potem jest ona wałowana oraz grabiona. - Do meczu nie będzie widać, że płyta została ułożona z kawałków - zapewnia Szmytka.

Według pierwotnych założeń, zaraz po meczu z Belgią murawa miała zostać zwinięta. Wiosną na Śląskim ma bowiem zostać wysiana nowa trawa. Jest jednak szansa, że stanie się inaczej. W grudniu swoje mecze mogłyby rozegrać na Śląskim m.in. Ruch Chorzów i Polonia Bytom. Wczoraj w tej sprawie z dyrektorem stadionu Markiem Szczerbowskim rozmawiał właściciel Ruchu Marek Klimek. - Będziemy się starać, żeby murawa została u nas jak najdłużej. Wiele zależy w tej sprawie od inwestora - mówi Szczerbowski.

Inwestorem jest Śląski Urząd Marszałkowski. - Jeśli będzie zainteresowanie ze strony klubów, to z pewnością rozważymy tę propozycję - powiedział nam Jarosław Kołodziejczyk, członek zarządu województwa. - Na pewno przeszkodą nie będą sprawy finansowe. Może się jednak okazać, że ta trawa została już komuś obiecana. Sprawdzimy to.

Grzegorz Żądło

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.