Facebook Google+ Twitter

Ukradli 46 tys. dolarów, a teraz jeszcze szantażują?

Rodzina z Lisiowólki przeżywa dramat. Nie dość, że bandyci napadli ich, zabrali oszczędności całego życia, to jeszcze grożą im śmiercią.

Jeden z napastników wciąż jest na wolności...Fot. Akpa Do domu rodziny Leszaków z Lisiowólki (koło Radzynia Podlaskiego) wtargnęli bandyci. Napadli na śpiących domowników i zrabowali 46 tysięcy dolarów w gotówce. Do napadu doszło trzy lata temu. Policjanci szybko odnaleźli i zatrzymali bandytów. – Niestety, jeden z nich ukrył się i jest nadal poszukiwany – przyznaje Marzena Wojtuń, zastępca prokuratora rejonowego w Radzyniu Podlaskim. Gdy rodzina Leszaków dowiedziała się o ujęciu sprawców, miała nadzieję na odzyskanie swoich oszczędności. Te pieniądze odkładali przez całe życie. Wycofali je z banku, bo zamierzali kupić córce mieszkanie. Niestety; choć Sąd Okregowy w Lublinie wydał wyrok skazujący sprawców, Leszakowie długo nie mogli odzyskać nawet części pieniędzy. Zostały zabezpieczone w depozycie. Wypłata przeciągała się, ponieważ skazani odwołali sie od wyroku. Do tego ktoś zaczął im grozić.

Grożą im śmiercią

Dwóch, dobrze zbudowanych mężczyzn przyszło nocą. Zagrozili , że jeśli Stanisław Leszak nie wycofa oskarżenia, nie doczeka świat wielkanocnych. Groźby dotyczą prawdopodobnie sprawy samochodu, w dwa dni po napadzie kupionego przez syna jednego ze skazanych. Auto zostało najpierw zabezpieczone, ale po jakimś czasie wydane przez prokuraturę rejonową rodzinie skazanego. Leszakowie przypuszczają, że pieniądze na samochód, wart ok. 20 tys. zł, to część kwoty im zrabowanej. Prokuratura okręgowa nie ukrywa, że decyzja "rejonówki" była przedwczesna. – Trwa bowiem postępowanie, mające wyjaśnić skąd syn jednego ze skazanych miał pieniądze na zakup tego samochodu - mówi dla Wiadomości24.pl Jacek Drabarek, zastępca prokuratora okręgowego w Lublinie. – Jeśli pochodziły z napadu, możemy mówić o przestępstwie paserstwa. Drugie postępowanie dotyczy gróźb, kierowanych pod adresem Leszaka, by "zaniechał sprawy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.