Facebook Google+ Twitter

Ukradli Ci komórkę? Poszukaj jej na numeroo.pl

Czasami tak jest, że najlepsze pomysły pisze życie. Kradzież radia samochodowego spowodowała chęć stworzenia serwisu internetowego, gdzie użytkownicy będą mogli rejestrować swoje urządzenia zanim zostaną skradzione.

Numeroo.pl to platforma przeznaczona do gromadzenia i weryfikacji danych pozwalających zidentyfikować posiadaną przez nas elektronikę. Każdorazowo przy zakupie sprzętu np. na aukcji internetowej, możemy wpisać nr seryjny i sprawdzić, czy ten sprzęt nie został skradziony.

Cały serwis stworzony został w duchu WEB 2.0. To użytkownicy mają tworzyć całą treść serwisu. Wystarczy się zarejestrować wypełniając specjalny formularz. Potem możemy już dodawać przedmioty do bazy danych.

Z czasem numeroo.pl ma stać się serwisem z historią przedmiotów codziennego użytku, od komórki czy MP3 playera po samochód. Wystarczy, że wpiszemy nr seryjny i zarejestrujemy sprzęt. Gdy po jakimś czasie sprzedamy lub ukradną nam dany przedmiot będziemy mogli to zanotować, zmieniając na odpowiedni status. Tworzymy w ten sposób swoistą elektroniczną kartotekę dostępną dla wszystkich.

Z czasem numeroo.pl ma posiadać również "elektroniczną szufladę", w której znajdziemy instrukcję obsługi do odtwarzacza DVD, telewizora czy telefonu komórkowego.

Źródło: numeroo.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Pewnie, że ciekawa ;) plus ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za informację!

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawa inicjatywa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.