Facebook Google+ Twitter

Ukraina: 5. rocznica Pomarańczowej Rewolucji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-22 14:23

W ten weekend na Ukrainie przypada 5. rocznica pomarańczowej rewolucji. Ukraińcy nie kryją swojego rozczarowania tym, co wydarzyło się po 2004 roku.

Prezydent Wiktor Juszczenko zadecydował, że w rocznicę rewolucji będzie obchodzone święto wolności. Dla Ukraińców jest to jednak zwykły dzień bowiem ideały majdanu przepadły właściwie od razu po jego zakończeniu. Obecnie nie kryją oni rozczarowania tym, co nowe władze robiły przez 5 lat. Oceniają, że politycy robią wszystko dla siebie, nie myśląc o kraju.

Socjolog Andrij Jermołajew uważa, że ludzie popełnili błąd oddając zdobytą w czasie rewolucji władzę w ręce polityków. Podkreśla, że ci okazali się niedojrzali i nie gotowi do przeprowadzenia jakichkolwiek reform. „Władze, które zabrały dla siebie prawo na sformowanie odpowiedzi na żądania ludzi, ideały rewolucyjne, demokratyczne i liberalne, okazały się konserwatywne, chaotyczne i egoistyczne" - zaznaczył rozmówca Polskiego Radia.

Po pomarańczowej rewolucji, w lutym 2005 roku, działania Wiktora Juszczenki w pełni popierało 48,3 procent Ukraińców. Teraz ta liczba jest 10-krotnie mniejsza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.