Facebook Google+ Twitter

Ukraina. Afera kasetowa - demokracja na sprzedaż

Demokracja nad Dnieprem ma się coraz gorzej. Po „pomarańczowej rewolucji” miało być tak pięknie, a tymczasem opozycyjni politycy wsadzani są do więzienia, a ci, których nie ma za co skazać, są przekupywani.

Na Ukrainie kolejna afera kasetowa. Jak podaje bbc.ua, deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Roman Zabzaliuk przedstawił nagranie rozmów lidera parlamentarnej grupy „Reformy dla przyszłości” z członkami grupy, na którym słychać jak udziela szczegółowych instrukcji w sprawie głosowania oraz przedstawia informację, ile pieniędzy otrzymają deputowani za pomyślne głosowanie.

Zabzaliuk wszedł w posiadanie tego nagrania jako podstawiony członek tej grupy. Ujawnił, że wręczono mu 450 tys. USD, aby wystąpił z szeregów opozycyjnej frakcji „Blok Julii Tymoszenko-Batkiwszczyna” i dołączył do prorządowej grupy „Reformy dla przyszłości”. Transfer był od początku kontrolowany jako zaplanowana przez opozycję prowokacja, która miała na celu potwierdzenie praktyki przekupywania polityków i ujawnienie niedemokratycznych mechanizmów w świątyni demokracji jaką miałby być parlament.

Zabzaliuk potwierdził, że za migrację deputowanego standardowa stawka wynosi 500 tys. USD oraz 25 tys. USD co miesiąc, jako dodatek lojalnościowy. Pod koniec kadencji lojalny deputowany otrzyma kolejne 500 tys. USD.

Przedstawiciele oskarżanej o korupcję grupy parlamentarnej odrzucają wszystkie oskarżenia, co jest oczywiste. Nie zaprzeczają jednak, że wręczenie gotówki miało miejsce. Przekazane deputowanemu środki miałyby być wyrazem koleżeńskiej przysługi, rodzajem pożyczki na operację, którą deputowany Zabzaliuk miał w Izraelu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

U nas nie brali?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.