Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Akcja "Przegięliście"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-12-22 17:15

Na Ukrainie odbył się protest przeciwko bezczynności władz wobec kryzysu gospodarczego. O ustalonej porze kierowcy nacisnęli klaksony swoich aut. W Kijowie akcja zakończyła się sukcesem, w innych rejonach Ukrainy porażką.

Pomysłodawcą obywatelskiej akcji nieposłuszeństwa "Przegięliście" był dziennikarz Jurij Romanenko, który opublikował w internecie manifest klasy średniej.

Napisał w nim, że zwykli Ukraińcy mają już dosyć elity politycznej, zarówno rządzących i opozycji, która tylko się spiera zamiast walczyć z kryzysem gospodarczym.

W centrum Kijowa w akcji wzięło udział około tysiąca osób. Trąbili zarówno kierowcy starych Ład jak i nowych Mercedesów i BMW.

O wiele mniej aktywnie protestowano w innych regionach. Internauta z Charkowa pisze na stronie poświęconej wydarzeniom na drogach, że w jego mieście słychać było jedynie pojedyncze sygnały. Podobnie było w Doniecku, w Dniepropietrowsku trąbiono na znak protestu jedynie na centralnym placu miasta. Według agencji informacyjnej ZIK, sygnały słychać było też na trasie Krakowiec - Lwów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.