Facebook Google+ Twitter

Ukraina: Alternatywny plan finansowania przygotowań do Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-04 10:32

Ukraińska Rada Ministrów ma alternatywny plan finansowania przygotowań do piłkarskich mistrzostw Europy Euro 2012. Wczoraj prezydent Wiktor Juszczenko zawetował uchwałę parlamentu o przyznaniu na mistrzostwa prawie 10 miliardów hrywien.

Minister sportu Jurij Pawlenko poinformował dziennik „Kommersant", że rząd przewidywał taki krok prezydenta i pod koniec lipca przygotował alternatywny plan działań. Chodzi o bezpośrednie finansowanie inwestycji z budżetu.

„Kommersant" zwraca przy tym uwagę, że prawdopodobnie Rada Ministrów nie będzie musiała uciekać się do takich kroków ponieważ parlament z łatwością odrzuci weto prezydenta. Istnieje tu pełna zgoda opozycji i rządzących. „Wygląda na to, że szef państwa jest przeciwko Euro 2012!" - powiedział dziennikowi Borys Kolesnikow z opozycyjnej Partii Regionów. Deputowani Bloku Julii Tymoszenko dodają, że jedynym celem prezydenta było zaszkodzenie rządowi.

Wiktor Juszczenko uzasadniał swoją decyzję tym, iż nie jest pewien, że pieniądze zostaną rzeczywiście przeznaczone na organizację Mistrzostw. Środki miały pochodzić z Narodowego Banku Ukrainy, a prezydent chciałby, aby zajęły się tym banki komercyjne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.