Facebook Google+ Twitter

Ukraina. Czechy poprą starania Ukrainy o jej wejście do UE

Czechy poprą starania Ukrainy o jej wejście do Unii Europejskiej - obiecał Leonidowi Kozarze, wiceszefowi Komisji Spraw Zagranicznych ukraińskiego parlamentu Karel Schwarzenberg, wicepremier i minister spraw zagranicznych Czech.

Czechy poprą starania Ukrainy o jej wejście do Unii Europejskiej - obiecał Leonidowi Kozarze, wiceszefowi Komisji Spraw Zagranicznych ukraińskiego parlamentu w rozmowie telefonicznej Karel Schwarzenberg, wicepremier i minister spraw zagranicznych Czech. Poinformował o tym serwis zik.ua. Rozmowa Kozary ze Schwarzenbergiem toczyła się przy okazji omawiania przyszłej wizyty na Ukrainie prezydenta Czech Vaclava Klausa i premiera Petra Necarza.

Okazuje się, że wejście do Unii Europejskiej jest dla Ukrainy "palącym" problemem, gdyż Rosja naciska ją, aby weszła do Unii Celnej, stwarzając jednocześnie Ukrainie perspektywę obniżki cen gazu. Gdyby Ukraina zdecydowała się na Unię Celną, to z eurointegracji Ukrainy byłyby tylko nici... Jednak integracja Ukrainy z Unią Europejską jest dla naszego wschodniego sąsiada również atrakcyjna. Na przykład ostatnio Unia Europejska przekazała Ukrainie drugą transzę 28 mln euro na rozwój energetyki. Czy wejście Ukrainy do Unii Europejskiej pozostanie jedynie w sferze jej marzeń, przekonamy się o tym za jakiś czas...

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Nowy ład nas czeka?, Panie Romanie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Broń Boże, Wasyl...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, wszystko mi jest wiadome, tylko przypomnę Panu taki termin: państewka wasalne...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Romanie, dziękuję za tak wnikliwy komentarz. Wszystkiego najlepszego w Nowym 2013 Roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.