Facebook Google+ Twitter

Ukraina członkiem WTO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-16 08:45

Ukraina jest od dziś członkiem Światowej Organizacji Handlu WTO. Władze w Kijowie liczą, że stanie się to impulsem dla ożywienia gospodarczego.

Ministerstwo Gospodarki twierdzi, że dzięki wejściu do WTO Ukrainie uda się polepszyć stosunki handlowe z innymi członkami organizacji. Chodzi między innymi o łatwiejszy dostęp ukraińskich towarów, w tym stali, do zagranicznych rynków. Zwiększą się też inwestycje w gospodarkę ukraińską. Członkostwo w WTO ma ułatwić również rozmowy Kijowa z Brukselą na temat strefy wolnego handlu.

Mimo, że od dziś można uznać Ukrainę za pełnoprawnego członka WTO, Rada Najwyższa nie przyjęła dotąd 3 ustaw, potrzebnych do dołączenia do tej organizacji. Dziennik „Kommersant" pisze, że chodzi między innymi o ustawę o obniżeniu stawek celnych na produkty spożywcze. Importerzy już zapowiadają, że zwrócą się w tej sprawie do odpowiednich sądów. Ich zdaniem, cło powinno zostać obniżone automatycznie w dniu wejścia do Organizacji, a oni nie powinni być zmuszani do płacenia według starych stawek.

IAR/pogorzelski/kijów/Siekaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.