Facebook Google+ Twitter

Ukraina: dochód z kasyn zostanie przekazany na przygotowania do Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-26 16:47

Na Ukrainie planowane jest ponowne otwarcie kasyn. Dochód z ich działalności ma być przekazany na przygotowania do Euro 2012.

Rząd chce pozwolić na otwieranie kasyn we wszystkich hotelach na Krymie oraz w 4 i 5-gwiazdkowych hotelach w dużych miastach całej Ukrainy. Jednocześnie miałyby zostać ponownie otwarte punkty zakładów bukmacherskich. Na pobłażanie nie mogą jednak liczyć właściciele „klubów internetowych", gdzie można grać w wirtualnych kasynach. Nadal nie będą mogły działać sale z automatami do gry.

Zakaz prowadzenia działalności hazardowej był wprowadzony przez rząd Julii Tymoszenko w maju zeszłego roku. Oficjalnie powodem był pożar w jednym z tego typu lokali w Dniepropietrowsku. Decyzja premier zbiegła się jednak z utworzeniem specjalnych stref hazardu w Rosji, dla których ukraińskie kasyna stanowiły konkurencję.

Pieniądze z działalności kasyn mają być teraz przeznaczone na przygotowania do Euro 2012. Sama licencja ma kosztować 5 milionów dolarów. Władze chcą także zorganizować we wrześniu loterię, z której dochód będzie przeznaczony na organizację Mistrzostw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.